שתף קטע נבחר

יועצים מצה"ל מקימים "יחידות חיסול" לאמריקנים

על פי פרסומים בארצות הברית ובריטניה, יועצים ישראלים המתמחים בלוחמה בטרור נשלחו לבסיס האימונים פורט בראג. המטרה: הקמת "יחידת חיסול" חדשה בשם כוח משימה 121, שנועד לפגוע בתומכיו של סדאם המפעילים טרור נגד האמריקנים

יועצים מטעם צה"ל מסייעים לצבא ארצות הברית בהקמת "יחידות חיסול" הפועלות נגד מוקדי טרור בעיראק: כך מדווחים היום (ג') העיתון "גרדיאן" הבריטי והשבועון האמריקני "ניו-יורקר".

 

העיתונאי הוותיק סימור הרש מספר ב"ניו יורקר" כי מדובר בשיתוף פעולה אמריקני-ישראלי שאותו יזם הפנטגון, ומטרתו מלחמה עיקשת בתומכיו של סדאם חוסיין ובאנשי מפלגת הבעת' לשעבר. לשם כוח הוקם כוח משימה מיוחד בשם "כוח משימה 121", המורכב מחברי כוחות דלתא המיוחדים, אנשי הקומנדו (SEALS) של חיל הים וכן סוכני CIA, סוכנות הביון המרכזית.

 

היועצים הישראלים, בכירים בצה"ל המתמחים בלוחמה בטרור ובלחימה בשטח בנוי, נפגשו עם האמריקנים בבסיס האימונים המרכזי פורט בראג שבצפון קרוליינה. היעד הבלתי מוצהר הוא להסלים את עוצמת המלחמה בטרור המשתולל בעיראק, המשפיע על האזור כולו. חלק מהיועצים הישראלים נשלחו גם לעיראק, כדי ללמוד את הנעשה בשטח, כך אישרו מקורות אמריקנים.

 

בכירים לשעבר במודיעין האמריקני הביעו חשש כי הדבר רק יסלים את המצב בזירה. "זה טירוף מוחלט. העולם הערבי כבר משווה אותנו לשרון - ועכשיו אנחנו מאשרים זאת למעשה על ידי הקמת יחידות החיסול האלה בעזרת הישראלים", אמר אחד מהם.

 

העיתונאי הרש כותב כי הקמת כוח המשימה החדש מהווה ניצחון אישי לשר ההגנה האמריקני, דונלד רמספלד, שנאבק במשך השנתיים האחרונות לקבל אישור למבצעים של "ציד-אדם" באפגניסטן ובעיראק. רשמית, הפנטגון ומקורות ישראלים לא הגיבו לידיעה.

 

הידיעה בנושא מתפרסמת ימים ספורים בלבד לאחר פירסומים כי צבא ארצות הברית החל לאמץ טקטיקות של צה"ל בלחימה בטרור בעיראק, ובהן הריסת בתים שמהם בוצעו התקפות טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חיילים אמריקנים בעיראק. עוברים לחיסולים?
צילום: איי פי
צילום: איי פי
רמספלד. ניצחון אישי
צילום: איי פי
מומלצים