שתף קטע נבחר

תצלומי האוויר יחשפו בנייה בלתי חוקית

עירייה ראשל"צ שכרה את שירותיה של חברה המגלה חריגות בנייה בעזרת תצלומי אוויר ישנים, תוכניות הבנייה בעירייה ותצלומים עדכניים. החברה תגיש לעירייה דו"ח על כל המבנים הקיימים בעיר. גורם בכיר בעירייה: "מהיום והלאה נוכל לדעת על כל חריגה"

עיריית ראשון לציון שכרה לאחרונה חברה מיוחדת המצלמת את העיר מהאוויר במטרה לחשוף בנייה בלתי חוקית. החברה כבר החלה לבצע צילומים ראשונים של שכונות העיר.

בחודשים האחרונים החליטו בכירי העירייה להילחם בתופעת חריגות הבנייה, המשתוללות בעיקר בשכונות הוותיקות של מזרח העיר. חלק ניכר מהחריגות קיימות בשטח כבר שנים ארוכות. כאמור, לאחרונה שכרה העירייה את שירותיה של חברה המתמחה בנושא והעבודות הראשונות בשטח כבר החלו. בשלב הראשון מבצעת החברה צילומי אוויר בעזרת מצלמות דיגיטליות משוכללות בשכונות מזרח העיר.

החברה אמורה להגיש לעירייה דו"ח עבודה סופי על חריגות הבנייה הקיימות בעיר בעוד מספר חודשים. לצורך הכנת הדו"ח תערוך החברה השוואה בין תצלומי האוויר החדשים, תצ"א מלפני כעשר שנים וכן תוכניות הבנייה של האיזורים המצולמים. בדו"ח יירשם מצבם של כל המבנים בעיר, ובכלל זה גם בתי מגורים ועסקים שביצעו חריגות בנייה.

הדו"ח יוכל לשמש את העירייה כעדות משפטית בדיונים שייערכו בעתיד בבתי המשפט כנגד מבצעי חריגות הבנייה, וכמו כן יאפשר לעיריית לעקוב אחר כל התפתחות עתידית במבנים הקיימים בעיר. גורמים בכירים במחלקת הנדסה בעירייה התייחסו לנושא: "ברחבי העיר קיימות חריגות בנייה רבות, מרביתן בחצרות ומאחורי בתים פרטיים, כשבעלי הקרקע מציבים קראוונים ומבנים לא חוקיים לצורך השכרתם לפועלים זרים או לדיירים משנה.

"העירייה ניזוקה מהבנייה הבלתי חוקית פעמיים: פעם אחת מזה שאיננה מקבלת את הכספים המגיעים לה בגין היטלי בנייה ופיתוח ופעם שנייה בגין אי תשלום ארנונה על שטחים שנוספו בבנייה לא חוקית ברחבי העיר.

"בעקבות כך החליטה העירייה להשתמש באמצעים טכנולוגיים משוכללים כדי לתעד ולבדוק את הפערים בין מפות העיר ותוכנית הבנייה המאושרות לבין המצב בשטח ולטפל בכל התוספות הבלתי חוקיות ביד קשה. מהיום והלאה נוכל לדעת על כל חריגה שתהיה, אפילו אם מדובר בפרגולה שהיא תוספת בנייה לא חוקית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
רב החריגות מתבצעות בחצרות ובבתים פרטיים
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים