שתף קטע נבחר

סבג שוקל את המשך צעדיו

סבג זרק פצצה: "בקרוב כנראה אודיע על התפטרותי ממועצת העיר". את סירובו להצעה לתפקיד השגריר בדנמרק נימק: "סירבתי בגלל שאני לא דובר אנגלית". ראש העיר היוצא מעודד מאד מההצעות שזורמות אליו, ומודה שהוא מתקשה לראות עצמו יושב בשנים הקרובות במועצת העיר

ז'קי סבג, ראש העיר לשעבר וראש סיעת "נהריה אחת", נפגש לאחרונה עם אהוד דנוך, עוזרו של שר החוץ, סילבן שלום. במהלך הפגישה בירושלים הציע דנוך לסבג לשקול קבלת תפקיד מפתה: שגריר ישראל בדנמרק. לאחר ששקל את ההצעה, שהועברה לו באמצעות דנוך, החליט סבג לסרב לה. השבוע הוא אמר בתגובה: "ההצעה שקיבלתי ממשרד החוץ החמיאה לי מאד, ואני חושב שאני ראוי לה. אולם, לאחר ששקלתי את ההצעה הזו החלטתי לסרב לה, מאחר שאני לא דובר את השפה האנגלית, כך שהתשובה שלי היתה שלילית עוד לפני שהועברתי לוועדת הבחירה. זה היה יכול להיות נחמד, אבל אני לא מצטער.

 

"בינתיים ההצעות העיסקיות ממשיכות לזרום אלי. אני מעדיף לשבת בשקט ולא להחליט שום דבר לגבי העתיד. אני מקדיש זמן על מנת להתבונן ולבחון את השטח מכל מיני כיוונים. אני לא נחפז להיענות כרגע לשום הצעה ולשום תפקיד. לאחר שאסיים לשקול את כל ההצעות בכובד ראש, אולי אחליט איזו הצעה לקחת. אולי זה גם יהיה בקרוב".

 

השאלה לאן מועדות פניו של סבג הפכה לשיחת היום בנהריה. מיוחד לאחר שנעדר השבוע מישיבת מועצת העיר השנייה, ברציפות. סיעתו של סבג מונה חמישה חברים, והיא השנייה בגודלה. העובדה שסבג בחר לא להגיע לשתי ישיבות ברציפות, מעלה פרשנויות וספקולציות לגבי תוכניותיו העתידיות בתוך נהריה, ותהיות לגבי המשך דרכו בתוך הפוליטיקה המקומית. מקורביו אומרים כי הוא לא יחזור לביצה המקומית, ושזה "מתחת לכבודו" לדוש ולהתכתש עם פרומר וחברים אחרים בפרלמנט המקומי. "הראש של ז'קי כבר במקומות אחרים" אומר מקורב לו.

 

השבוע סיפק סבג חיזוקים להערכות שבקרוב יפרוש מעולם הפוליטיקה המקומי של נהריה: "אני שוקל ברצינות להתפטר ממועצת העיר. אני פשוט לא רואה את עצמי יושב בתוך האווירה הזו המתנהלת שם, ובין אותם האנשים שיושבים שם. אני כנראה אודיע על התפטרותי בקרוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סבג. "בינתיים ההצעות ממשיכות לזרום"
מומלצים