שתף קטע נבחר

היועץ: לבדוק דברי הרבנים שתקפו את הסכם ז'נווה

"חותמי הסכם ז'נווה הם בוגדים" כתבו ועד רבני עמותת פיקוח נפש בפסק הלכה שפירסמו, עליו דווח לראשונה ב-ynet. היום מורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בבדיקת האירוע. "חמור שיש גורמים שממשיכים להשתמש במונח טעון זה", הבהיר עוזרו. הרב גרליצקי: שיחקור את הסוכנים והבוגדים

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה היום (ד') לבדוק את ההיבטים הפליליים בדבריהם של ועד רבני עמותת פיקוח נפש, שהוציאו פסק הלכה הקורא ליוזמי הסכם ז'נווה - "בוגדים". הפרשה פורסמה לראשונה ב-ynet לפני שבוע וחצי.

 

בעקבות פנייתו של ח"כ איתן כבל מהעבודה, שכתב לרובינשטיין כי "דברי הסתה כאלה הסתיימו ברציחתו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, ולכן יש לעקור תופעה זו", ביקש היועץ מהגורמים הרלוונטיים בפרקליטות לבחון את ההיבט הפלילי שבדברים.

 

במכתב תשובה לח"כ כבל, כתב עו"ד רז נזרי, עוזרו של היועץ המשפטי: "היועץ רובינשטיין רואה מונח זה כבלתי ראוי. חמור מאוד שיש גורמים כרבנים ומנהיגי קהילות הממשיכים להשתמש במונח טעון זה".

 

על פסק ההלכה חתומים חברי ועד רבני "עמותת פיקוח נפש" בראשות הרב יעקב יוסף, הרב יוסף גרליצקי מחב"ד והרב דוד דרוקמן, רב העיר קריית מוצקין (שהוציא לפני מספר שבועות פסק הלכה לפיו יש לשרוף את ההסכם).

 

הרב גרליצקי אמר בתגובה ל-ynet: "אנחנו מתפלאים שבמקום שהיועץ המשפטי יורה לחקור ולהעמיד לדין את הסוכנים והבוגדים שהלכו ללא אישור ממשלה להעביר את שטחי הארץ לידי האויב - הוא מורה לחקור רבנים. זה אבסורד".

 

"להעמיד את החותמים לדין"

 

העמותה נוסדה בתקופת ממשלתו של יצחק רבין והיא מאגדת בתוכה כ-250 רבנים. רבני העמותה זכורים בין היתר כמי שפירסמו פסקי הלכה נגד ממשלתו של רבין ופעולותיה במהלך תהליך אוסלו. בין היתר הוציאו פסק הלכה לפיו "המוסר שטחים מביא לשפיכות דמים".

 

בהצהרתם כינו הרבנים את השקת הסכם ז'נווה כ"בגידה", ואת חותמי ההסכם - "בוגדים". עוד נאמר בהחלטת הרבנים כי "יש להעמיד לדין את הישראלים המשתתפים בקרנבל ההסכם - באשמת חתירה תחת אושיות המדינה ועירעור ביטחון ישראל".

 

הרב דוד דרוקמן אישר ל-ynet את ההחלטה שלו ושל חבריו, והבהיר: "יש להעמיד את הפושעים האלה לדין בגין בגידה בעם ישראל. יש להוציא אותם מחוץ למחנה האנושי. הם פושטים את צווארינו לשחיטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. לחקור
צילום: גלי תיבון
צילום אתר הכנסת
כבל. לעקור מהשורש
צילום אתר הכנסת
צילום: רויטרס
ביילין. מיוזמי ההסכם
צילום: רויטרס
מומלצים