שתף קטע נבחר

קריית-גת: ראש העיר קנה אוטו ברבע מיליון

משרד הפנים דורש מאלברט ארז, ראש עיריית קריית-גת לשעבר, להחזיר 70 אלף שקל. הסיבה: הוא רכש לעצמו רכב מפואר תוך חריגה מהתקציב המאושר

ראש עיריית קריית-גת לשעבר, אלברט ארז, ייאלץ לשלם עכשיו על החגיגות במהלך הקדנציה שלו. המדינה דורשת ממנו החזר של 70 אלף שקל בגין רכב פאר שרכש מכספי מדינה בעלות חריגה של 242 אלף שקל.

 

המצב הכלכלי ברשויות המקומיות קשה, וגם בעיריית קריית-גת, שסבלה בשנת 2002 מגירעון עצום של כ- 80 מיליון שקל. אבל לאלברט ארז הגירעונות לא הפריעו לחגוג עם רכב מפואר מסוג "פיג'ו 607", הידוע גם כ"פיג'ו לימוזין", בסכום עתק של רבע מיליון שקל.

 

בינואר 2001, לאחר שעבר תאונת-דרכים, רכש ארז את הרכב במקום רכב מסוג "פיג'ו 605", כפי שאושר לראשי הרשויות לרכוש. ה"לימוזין" נרכשה מקופת המדינה בעלות של כ-242 אלף שקל, למרות ההנחיות של משרד הפנים באותה עת כי ראש עיר זכאי לרכוש רכב בסכום שלא יעלה על 175 אלף שקל, כולל מע"מ.

 

לאחרונה החל משרד הפנים בהליך של חיוב אישי נגד ארז, בדרישה שיחזיר מכספו הפרטי 70 אלף שקל - סכום החריגה מעלות הרכב שאושרה על-ידי המדינה. בשימוע שנערך לו בימים האחרונים במשרד הפנים טען ארז כי לפני רכישת הרכב המפואר הוא היה מעורב בשתי תאונות-דרכים קשות, אחת מהן יחד עם בני משפחתו.

 

לדבריו, רק מחמת רמת בטיחותו הגבוהה של הרכב ניצלו בני משפחתו, ולכן היה לו חשוב לרכוש לעצמו רכב יקר ובטוח. ארז גם טוען כי שר הפנים לשעבר, אלי ישי, אישר לו לרכוש את הרכב המפואר.

 

ואולם, באישור של שר הפנים אלי ישי נכתב כי "הנסיבות המצערות שבהן היית מעורב, כאשר שניים מבני משפחתך נפגעו בתאונת-דרכים, אושפזו זמן ממושך בבית-החולים ועברו טיפולים רבים, מצדיקות לדעתי חריגה קטנה וחד-פעמית מהתקנות שנקבעו לנסיבות רגילות". ההנחה היא ששר הפנים לשעבר לא התכוון לחריגה של עשרות אלפי שקלים. כעת, כאמור, החלו במשרד הפנים לבחון כיצד להחזיר את 70 אלפי השקלים לקופת המדינה, וארז צפוי להיות ראש העיר הראשון שיתבקש להחזיר כספים מכיסו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
ארז. חריגה של עשרות אלפי שקלים מהתקציב
צילום: צפריר אביוב
מומלצים