שתף קטע נבחר

צרפת: ועדה המליצה לאסור חבישת כיסויי ראש וכיפות

לאחר דיונים רבים החליטה ועדה מיוחדת בצרפת להמליץ על איסור נשיאת סממנים דתיים בבתי הספר הציבוריים. בין האביזרים שייאסרו - כיסויי ראש מוסלמים, כיפות יהודיות וצלבים גדולים מהרגיל

וועדת מומחים צרפתית המליצה היום (ה') על חקיקת חוק שימנע נשיאת סממנים דתיים בבתי הספר. בין השאר יאסור החוק על חבישת כיסויי ראש וכיפות.

במהלך השנה האחרונה הושעו מספר תלמידות צרפתיות מבתי הספר בהם הן לומדות, לאחר שהתעקשו להגיע ללימודים כשהן עוטות כיסוי ראש.

הוועדה, שהתכנסה על מנת להכריע בדיון הציבורי הענף שהתעורר בעקבות ההשעייה, קבעה כי על הממשלה לחוקק חוק שיאסור על נשיאת סממנים דתיים ופוליטיים ברורים בבתי הספר הציבוריים. חוק זה, לדברי הוועדה, תקף אף על אביזרי לבוש שונים, כגון כיסויי ראש, כיפות ותליוני צלב גדולים מהרגיל.

"חילוניות פירושה לא רק הפרדת הדת הנוצרית מהמדינה, אלא גם שיוויון בין כל הדתות וכבוד להבדלים שביניהן", אמר נשיא הוועדה, השר לשעבר ברנרד סטסי. לדבריו, חקיקת חוק שכזה תאפשר לבני כל הדתות לחיות בשלום האחד עם השני.

עוד אמר סטסי כי "על המוסלמים להבין שעתיד האיסלאם בצרפת מונח על כתפי החילוניות".

נשיא צרפת, ז'ק שיראק, כבר הביע בעבר את התנגדותו הרבה לנוכחות סממנים דתיים בכיתות, אך אמר כי ימסור את עמדתו הרשמית בנושא בנאום לאומה שישא בתחילת השבוע הבא.

מנהיגים יהודים ונוצרים כאחד הביעו התנגדות נחרצת להצעת החוק. לדבריהם, עדיף היה לו היתה מתמקדת הממשלה במציאת פתרונות שיובילו לשילובן המוצלח של בני הדתות השונות, בעיקר המוסלמית, בחברה הצרפתית, ולא בהגבלת חופש הפולחן הדתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
כיסוי ראש. לא בבית ספרנו (ארכיון)
צילום: יריב כץ
צילום: מריאן הול
כיפה. לא בבתי הספר (ארכיון)
צילום: מריאן הול
מומלצים