שתף קטע נבחר

עמרי שרון נחקר בפרשת האי היווני

נחקר באזהרה במשך שעות ארוכות במשרדי היאחב"ל והשיב על שאלות החוקרים. החקירה - בעקבות "מידע חדש" שהתקבל במשטרה

חבר הכנסת עמרי שרון (ליכוד), בנו של ראש הממשלה, נחקר אתמול (א') במשך שעות ארוכות ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה בפרשת האי היווני.

 

שרון הבן נחקר תחת אזהרה מאז שעות הבוקר במשרדי היאחב"ל בפתח-תקווה. חקירתו הסתיימה רק אמש. הוא השיב לשאלות חוקריו בפרשה, ולא שמר על זכות השתיקה. לפני כחודש וחצי נחקר ראש הממשלה בפרשה.  

 

פרטי החקירה לא נמסרו, אולם ככל הידוע, עמרי שרון זומן אליה בעקבות "מידע חדש" שהגיע למשטרה בפרשת האי היווני.  

 

השבוע מתחה פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, ביקורת מרומזת על פרשות משפחת שרון, ואמרה כי "איש ציבור יש בחשבונו כספים צריך לדווח מהיכן קיבל אותם, כאשר חברים אינם נותנים מיליונים כמתנה בלא תמורה".

 

פרשת האי היווני נחשפה ב"ידיעות אחרונות". על פי מסמכים ועדויות, איש העסקים דוד אפל הבטיח לגלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, מיליון וחצי דולרים נוספים עם השלמת פרוייקט בנייה בחו"ל. בשעת חתימת החוזה קיבל כבר גלעד לפחות 100 אלף דולר בתשלום אחד, עבור "שירותי ייעוץ". אפל אמור היה לשלם לו לפחות עוד 300 אלף דולר, גם אם הפרוייקט לא יצא לפועל.

 

על-פי הפרסום, בתקופה הרלוונטית להענקת תואר היועץ לבנו של שרון, ולהזרמת מאות אלפי דולרים לכיסיו, נענה אריאל שרון עצמו (שהיה בתקופת ההתקשרות בין בנו לבין אפל שר החוץ בממשלת נתניהו, ראש אופוזיציה, ולבסוף - ראש ממשלה) לבקשותיו החוזרות של אפל להפעיל את סמכויותיו הממלכתיות כדי לקרב בין איש העסקים הפרטי לבין צמרת השלטון ביוון. זאת על רקע קשיים משפטיים בהם נתקל אפל כשניסה לקדם את הקמת פרוייקט הנופש שלו ביוון.

 

לפני שנתיים חשף "ידיעות אחרונות" כי במסגרת ניסיון אפל לרכוש אי ביוון הבטיח איש העסקים עזרה פוליטית ולוגיסטית לשרון ולראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, כשהתמודדו ביניהם בפריימריס הפנימיים על ראשות הליכוד. בתחקיר נחשף גם כי השניים השתמשו במעמדם הממלכתי כדי להעניק לאפל עזרה בקידום הקשרים שלו עם אנשי ציבור ביוון.


פורסם לראשונה 14/12/2003 23:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
תחת אזהרה. עמרי שרון
צילום: מיכאל קרמר
צילום: רוני שיצר
עם האח גלעד (ארכיון)
צילום: רוני שיצר
מומלצים