שתף קטע נבחר

אשדוד: מצלמות לאיתור מתפרעים יותקנו באיצטדיון

15-20 מצלמות טלוויזיה במעגל סגור יותקנו לקראת עונת הכדורגל הבאה מעל היציעים, כר הדשא והכניסות. בעקבות תנאי חדש שהציבה המשטרה להמשך קיום משחקים באצטדיון העירוני

אוהדי הכדורגל באשדוד שנוטים להתפרע במגרש העירוני, יצטרכו החל מהעונה הבאה לחשוב פעמיים לפני שהם עושים שטויות. הסיבה: בעירייה מתכוונים בימים הקרובים לפרסם מכרז להתקנת מערכת טלוויזיה במעגל סגור באצטדיון העירוני, שתעזור לשוטרים ולאנשי האבטחה במקום לעקוב אחר מתפרעים ולתעד את מעשיהם. המצלמות תעדו את המתרחש בכל היציעים, כולל ביציעים המיועדים למוזמנים ומכובדים. כמו כן, יצלמו את כר הדשא עצמו, את הכניסות לאצטדיון ומקומות נוספים לאורכו ולרוחבו.

 

על פי התוכנית, יותקנו באצטדיון כ-15 עד 20 מצלמות משוכללות, אשר יקרינו את התמונות היישר לחדר בקרה מיוחד. כל התנהגות פרועה של אוהד תיקלט בעדשות ותדווח באופן מיידי לשוטרים ולאנשי האבטחה בשטח. המצלמות ימוקמו על גבי עמודים גבוהים ויהיו בנויות כך שאוהדים לא יוכלו להשחית אותן. בעירייה הקציבו לפרויקט 300 אלף שקל, כחלק מתקציב הפיתוח של שנת 2004.

 

קצין הביטחון העירוני, אריה איטח, שאחראי על הקמת המערכת לאחר בחירת החברה הזוכה, אמר השבוע כי מדובר בפרויקט שקיים כבר במספר מגרשי כדורגל ברחבי הארץ. "הצבת המצלמות היא חלק מהדרישות שמציבה המשטרה לקיום משחקי כדורגל, ואם לא נעשה כן – לא נוכל לקיים משחקים באצטדיון העירוני", הסביר איטח.

 

במשטרה הביעו השבוע שביעות רצון מהתוכנית ואמרו כי היא תביא לשליטה טובה יותר בנעשה באצטדיון לפני המשחק, במהלכו וגם אחריו. "בדרך זו", הסביר קצין במרחב לכיש, "נוכל לתעד את מה שאירע ובמידת הצורך – להציג את התמונות בבית המשפט כראייה משפטית". לדברי הקצין, המערכת תיתן מענה גם להתרעות ביטחוניות, ואפילו למעשים פליליים כגון כייסות וגניבת טלפונים ניידים.

 

"לפי שעה, קשה להעריך האם המערכת תוכל להחליף כוח אדם בשטח, אולם בהחלט נוכל לשקול, כמה חודשים לאחר תחילת ההרצה, הורדה במספר אנשי האבטחה בשטח, בהתאם לחומרת האירועים כמובן. האוהדים, בכל מקרה, יידעו שעוקבים אחריהם ויצטרכו לרסן את התנהגותם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
כל התנהגות פרועה תיקלט בעדשות המצלמה (צילום ארכיון)
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים