שתף קטע נבחר

14 שנות מאסר ל"פדופיל האינטרנט"

ירון בלנק נהג ליצור קשר עם נערים צעירים בצ'טים, לאיים עליהם כי יחשוף אותם בפני בני משפחותיהם ולסחוט מהם יחסי מין בכפייה. "הנאשם נצמד אליהם כעלוקה ולא הרפה עד שהשיג את מבוקשו תוך התאכזרות לשמה", כתבו השופטים בהחלטתם

14 שנות מאסר נגזרו היום (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב על ירון בלנק, שזכה לכינוי "פדופיל האינטרנט". בלנק הורשע בביצוע שתי עבירות של מעשה סדום בנערים שעוד לא מלאו להם 16שנה, עבירה של מעשה מגונה בנער בן 10, ועוד 9 עבירות של סחיטה באיומים.

 

בעת ביצוע העבירות היה בלנק בן 23 ונהג ליצור קשר עם נערים בגילאים 13-16 ברשת האינטרנט, בעיקר באתרים של נוער הומוסקסואלי בהם מתנהלים צ'טים ודיונים בין מספר משתתפים ב'חדרים'. תוך כדי השיחות עם הנערים (שמתוכם התלוננו 11) חשפו הנערים בפני בלנק את התלבטויותיהם בנוגע לזהותם המינית ואת חששם הגדול כי הדבר ייוודע לבני משפחותיהם ולסביבתם הקרובה.

 

בלנק סחט חלק מאותם נערים, כאשר איים עליהם כי יחשוף בפני בני משפחותיהם את נטיותיהם המיניות - וזאת כדי לאלצם להיפגש עימו על מנת לקיים יחסי מין. לצורך ביצוע הסחיטה השתמש בלנק בתוכנות בלתי חוקיות שהיו בידו על מנת לגלות פרטים אישיים על זהותם של אותם נערים.

 

כאשר הנערים נוכחו לדעת שפרטיהם האישיים נמצאים בידיו של בלנק, לא נותרה להם ברירה אלא להיענות לדרישותיו ובמקרים מסויימים אף להיפגש עימו. פגישות אלה הובילו לידי כך שבלנק מימש את זממו וקיים יחסי מין עם נערים אשר טרם מלאו להם 16 שנים, אחד מהם היה בן 14 בלבד בעת שבלנק ביצע בו מעשי סדום.

 

בגזר הדין נכתב כי מעיון בתמלילי השיחות שקיים בלנק באינטרנט עם הנערים מדובר בדפוס פעולה מתועב ואכזרי. "במהירות רבה, בטרם הספיק להבין מי הנער שעומד מולו היה נוהג בלנק להסית את השיחה לכיוונים מיניים גם כשהיה ברור לו שהוא מתכתב עם נערים צעירים מאוד", נאמר.

 

לסיכום כתבו השופטים כי אין צל של ספק שבלנק הוא פדופיל כפי שהגדיר עצמו בחקירתו ובדברים שאמר בשיחות עם הנערים, וכפי שקבעה הפסיכולוגית שהגישה חוות דעת. דבריו כי "חיפש בן זוג רציני ליחסי אהבה אינם אלא הבל ורעות רוח", כותבים השופטים ומוסיפים: "הדבר היחיד שהיה בראשו של הנאשם הוא קיום יחסי מין מזדמנים עם נערים, כמעט ילדים. הנאשם נצמד אליהם כעלוקה ולא הרפה עד שהשיג את מבוקשו תוך התאכזרות לשמה. אין בין מעשיו של הנאשם לבין האהבה בקשר זוגו ולא כלום".

 

השופטים ציינו כי מעשיו של בלנק צריכים לשמש תמרור אזהרה ברור לכל מי שסבור כי הוא שומר על אנונימיות בצ'טים שהוא מנהל באינטרנט. "יתכן ויש מקום לשקול התערבות מוקדמת, כאשר מדובר באתרים של בני נוער על מנת להגן עליהם מפני פדופילים המופיעים ברשת כזאב בעור של כבש", נאמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ירון בלנק. 14 שנה בכלא
צילום: ערוץ 2
מומלצים