שתף קטע נבחר

"הפורום הירוק במודיעין" נגד תוכנית "קייזר דרום"

חברי הפורום והחברה להגנת הטבע: "במקום להקפיד על שימור וטיפוח פארק נחל ענבה לטובת תושבי מודיעין והסביבה, יגרמו מובילי התוכנית לפגיעה קשה ביותר באינטרס הציבורי ובנכסים החשובים"; משרד השיכון: "התביעות לא הגיוניות"; סגן ראש העירייה אלכס וינרב: "אלמד את הנושא ואפעל"

"הפורום הירוק במודיעין" והחברה להגנת הטבע קוראים לראש העירייה משה ספקטור לעצור את תוכנית "קייזר דרום" ולוודא שמשרד השיכון לא יקטין את פארק ענבה לטובת בניית בניינים. חברי הפורום קוראים לתושבי העיר ולבכירים בעירייה להתנגד נחרצות לתוכנית ולמנוע פגיעה קשה ביותר בפארק נחל ענבה.

 

חבר "הפורום הירוק במודיעין" טוענים כי בימים אלו משרד השיכון מקדם תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בשם "קייזר דרום". על פי התוכניות תמוקם השכונה מדרום לפארק נחל ענבה כהמשך לתוכנית קייזר ההולכת ומוקמת מצפון לנחל. התוכנית טרם נדונה בוועדה המחוזית, ולכן לא התקבלו בעניינה בשלב זה החלטות של ממש. התוכנית כוללת כ-1,100 יחידות דיור על שטח של כ-370 דונם.

 

תוכנית "קייזר דרום" מציעה כי כ-120 דונם בתחומי פארק נחל ענבה, המוגדרים בתוכנית המתאר של מודיעין כ"אזור פארק טבע", יהיו למגורים. רוב השטח נמצא במדרונות הדרומיים של נחל ענבה. חברי הפורום טוענים כי בהוראות תוכנית המתאר של מודיעין נכתב בנוגע לפארק ענבה: "פארק זה חוצה את העיר ממערב למזרח ומגיע למרכזה לאורך אפיק נחל ענבה. איזור זה נועד לשמר משאבי טבע אופייניים לאיזור מודיעין ולשמש כשטח בילוי זמן פנוי לרווחת תושבי מודיעין והסביבה... לגבי אזורי המגורים הגובלים משני צדי פארק הטבע יתוכננו כך שיישמר האופי הפתוח של העמק".

 

חברי הפורום טוענים כי מי שמוביל את תוכנית קייזר דרום פועל שלא על פי הכוונות ותפיסת התכנון של תוכנית המתאר הכוללת לעיר. "במקום שתכנון המגורים הגובלים יתחשב במורדות נחל ענבה תוך שמירת אופיו הפתוח", הם אומרים, "מתכננים הרחבת המגורים תוך הקטנת שטחי פארק ברוחב של 100 מ' ו-150 מ'. במקום להקפיד על אינטרס ציבורי רב ערך, שימור וטיפוח פארק נחל ענבה לטובת תושבי מודיעין והסביבה ולרווחתם, יגרמו מובילי התוכנית לפגיעה קשה ביותר באינטרס הציבורי ובנכסים החשובים ביותר מבחינת איכות החיים ואיכות הסביבה העירונית".

 

חברי הפורום והחברה להגנת הטבע הצהירו כי הם מתנגדים לכל צמצום ופגיעה בפארק נחל ענבה ויפעלו למנועתם. "מדובר במהלך מוטעה לחלוטין, שיש לעצור אותו בטרם ירחיק לכת. אין להסכים עם הרעיון של הקטנת שטחי פארק ענבה לטובת הגדלת כמות יחידות המגורים באזור", אמר אחד מחברי הפורום.

 

דובר משרד השיכון קובי בלייך: "העיר מודיעין יכולה לשמש כסמל לעיר ירוקה מוריקה ומדושאת (מלשון דשא). התביעות של הירוקים אינן עומדות במבחן ההיגיון הסביר".

 

סגן ראש העירייה אלכס וינרב, שפעל רבות למען שימור הסביבה: "קיבלתי את החומר רק לאחרונה. ביקשתי להיפגש עם אנשי הפורום, אלמד את הנושא ואפעל בהתאם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
לטענת הירוקים: 120 דונם מהפארק יוסבו למגורים (אילוסטרציה)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים