שתף קטע נבחר

יחיאל חזן: "הח"כים רמאים, אני הולך לבית-המשפט"

חבר הכנסת מהליכוד, החשוד בהצבעה כפולה, התפרץ לעבר חברי ועדת הכנסת שדנו בהסרת חסינותו: "מעלילים עליי, יושבת כאן ערימה של רמאים שמחפשים רק תקשורת". הוא הסכים להסרת החסינות. בקרוב: הדיון המשפטי

ח"כ יחיאל חזן מהליכוד, החשוד שהצביע פעמיים ביום בו אישרה הכנסת את תוכנית האוצר, ביקש הבוקר (יום ד') מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו.

 

במהלך הדיון שנערך בעניינו התפרץ חזן לעבר חברי הוועדה, וביקש מהם להפסיק את הדיונים, כדי שיוכל להוכיח את חפותו בבית-המשפט.

 

"שותים את דמי, מעלילים עליי", אמר בסערת רגשות, כשהוא דופק על השולחן ולא נענה לעצת עורכי-דינו, שניסו להרגיעו. "אני הולך לבית משפט, שם אצא חף מפשע וזכאי. הבניין הזה מלא בשקרנים שרק מחפשים תקשורת".

 

משאל ynet העלה כי ממילא רוב חברי ועדת הכנסת תומכים בהסרת חסינותו של חזן.    

 

הדיון בוועדה "התפוצץ" בעקבות שאלה של ח"כ אבשלום וילן ממרצ, ששאל את היועץ המשפטי לממשלה על קלטת בה נראה חזן מודה לכאורה בערוץ 2 בהצבעה כפולה. בשלב זה יצא חזן מכליו. שלמה רז, הכתב הפרלמנטרי של ערוץ 2, סיפר כי פגש במקרה את חזן, וזה אמר לו: "דפקת אותי. כל האשכנזים הם אותו הדבר".

 

היועץ המשפטי לממשלה ביקש מיו"ר הכנסת להסיר את חסינותו של חזן. בטיוטת כתב האישום נכתב כי מדובר בהצבעה אלקטרונית במסגרת סדרת הצבעות בקריאות שנייה ושלישית של הצעת חוק התכנית הכלכלית לשנת הכספים 2003. במהלך הצבעה זו הפעיל ח"כ חזן את הלחיצים ממקום מושבו והצביע נגד. הצבעתו נקלטה. משהבחין חזן כי ח"כ ענבל גבריאלי היושבת לשמאלו נעדרת מאולם המליאה, רכן לעבר הלחיצים שבמקום מושבה, והפעיל אותם בהצבעה נגד. גם הצבעה זו נקלטה.

 

הראיות נגד ח"כ חזן מבוססות, בין השאר, על עדותו של ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), שסיפר כי ראה את חזן מצביע במקומה של  גבריאלי.

 

מיוחסות לח"כ חזן עבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. חזן הכחיש בחקירתו את המיוחס לו, וכן הכחיש את הטענה שכמצליף סיעת הליכוד היתה לו מוטיבציה מיוחדת בדחיית כל ההסתייגויות לחוק, ומניעת תקלות מבחינתה של הקואליציה. עוד טען כי אינו זוכר את ההצבעה הספציפית, אך העלה את האפשרות כי ח"כ אחר הצביע במקומה של גבריאלי, ועקב תקלה במערכת נרשמה ההצבעה במקומו.

 

בשבוע הבא תדון הוועדה בהסרת חסינותו של ח"כ מיכאל גורלובסקי, אף הוא מהליכוד, שהודיע כי צעדיו של חזן לא ישפיעו על עמדתו שלא להסיר את חסינותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
חזן. ביקש להסיר את החסינות
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
גורלובסקי. חשוד בהבצעה כפולה
צילום: אבי כהן
מומלצים