שתף קטע נבחר

הזוכה "הנמלט" בלוטו: אין לי שותפים

שני תושבי כרמיאל טענו כי יפים יאצקייר נמלט עם אחד הטפסים הזוכים בהגרלת החמישים מיליון בלוטו. בית המשפט עצר את חלוקת הכספים - ויאצקייר כינס מסיבת עיתונאים בה טען: אין לי שותפים בזכייה. התחבאתי בגלל שאיימו עלי שיפגעו באחותי ובהוריי

האם הסתיימה דרמת הזכייה במפעל הפיס? יפים יאצקייר, אחד הזוכים בהגרלת ה-50 מיליון בלוטו, שנחשד בביצוע תרגיל היעלמות לשני שותפיו, נחשף אמש (יום ד') במסיבת עיתונאים, בה טען: אין לי שותפים בזכייה. לטענתו, התחבא עד עכשיו "מהפחד", לאחר שאמרו לו שיפגעו באחותו ובהוריו.

 

קודם לכן טענו דוד אלון ועוזי אברהם מכרמיאל כי היו אמורים לגרוף יותר משבעה מיליון שקלים, יחד עם יאצקאייר. על פי שני הצדדים, מילא יאצקייר את טופס הלוטו לבדו, אולם לטענת אלון ואברהם הם שילמו לו 40 שקלים מייד לאחר מכן, ומאוחר יותר נעלם יאצקייר עם הטופס הזוכה.

 

"מאיימים על חיי"

 

במסיבת עיתונאים, שכינס במשרד של עורך דינו בתל אביב, כאשר הוא מחופש ומסתיר את פניו, אמר יאצקייר כי דוד אלון ועוזי אברהם, שטוענים שזכו עמו בהגרלה, איימו עליו והכריחו אותו לחתום על מסמך כאילו היו שותפיו לטופס. לדבריו, כבר הבוקר יגיש נגדם תלונה במשטרת כרמיאל "בגין האיומים שקיבלתי על חיי ועל חיי משפחתי". 

 

יאצקייר סיפר לעיתונאים כי אחד מה"שותפים" אף לקח אותו למכונת קיצוץ במפעל, ואמר לו: "אני אקצוץ אותך". יאצקייר טען באזני העיתונאים כי "החיים שלי חשובים יותר מהכסף", ולכן ברח. הוא ציין כי הוא לא זקוק לכסף, בין היתר מכיוון שהוא קרוב משפחתו של מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק.

 

איפה הטופס?

 

במסיבת העיתונאים, מסר יאצקייר מספר גרסאות למקום בו נמצא כעת הטופס הזוכה. באחת מהן ציין כי הטופס הועבר למפעל הפיס "לאדם בשם ישראל סגל". אולם במפעל הפיס הכחישו מכל וכל את הטענה. לאחר מכן סיפר יאצקייר בגרסה נוספת כי שלח את הכרטיס הזוכה לצרפת, וכרגע עדיין לא ברור איפה נמצא הכרטיס הזוכה.

 

עורך דינו של יאצקייר, ישראל קליין, סיפר במסיבת העיתונאים: "הרגשנו שנגרם לו עוול. נטפלו אליו שני בריונים, כשהוא מצטייר בתקשורת כאילו הוא רימה מישהו, כשהוא למעשה נמלט על חייו. החבר שלו במפעל אמר לו שהוא יקצץ לו את היד".

 

יפים יאצקייר הוסיף: "אני לא חתמתי על שום מסמך. הם הכריחו אותי והפחידו אותי וגרמו לזה שקפצתי מקומה שלישית, לאחר שהם הגיעו לבית הורי ואני קפצתי וברחתי ולקחתי מונית ספיישל לתל-אביב".

 

עו"ד קליין הוסיף כי מרשו מילא מספר טפסי הגרלה, ומלבד אישה אחת שהייתה שותפה עמו בטופס שלא זכה, אף אחד לא רצה להיות שותף שלו, אך הוא, "בטפשותו", לדברי קליין, הגיע למחרת הזכייה לעבודה וסיפר על הזכייה ואף תלה צילום של כרטיס הזכייה על לוח המודעות, ומאז, לדבריו, הם מאיימים לרצוח את אחותו והוריו. הוא טוען עוד כי אתמול היו אצלו שני שוטרים ממשטרת כרמיאל, שלדבריו מעונינים לעזור לו בעקבות האיומים עליו. כמו כן שכר ארבעה שומרי ראש, כדי שיגנו עליו.

 

"השותף ברח לנו"

 

שלשום טענו דוד אלון ועוזי אברהם מכרמיאל כי השתתפו עם יאצקייר במילוי הטופס, והוא נעלם עם הטופס הזוכה. בעקבות היעלמותו, הוציא בית המשפט המחוזי בתל-אביב צו מניעה זמני נגד מפעל הפיס, האוסר על חלוקת פרסי הגרלת 50 המיליון. 

 

ההערכה היתה כי יאצקייר מסתתר באזור הקריות, אולם אתמול סיפר עו"ד יורם חכם, המייצג את אלון ואברהם, כי "הנמלט" יצר קשר והציע לשותפיו לשעבר 700 אלף שקל כדי לרדת מהעניין. אך הם סירבו. חכם: "שוחחתי עם החברה שלו, והרושם שלי הוא שהוא והיא היו מאוד מבולבלים. ננסה לנסות ולסיים את הסיפור הזה ללא ההיבט הפלילי".

 

שלושה זוכים מתוך שבעה כבר לקחו את הפרס, וכעת ממתינים לארבעה נוספים - אך אלו ייאלצו להמתין להכרעת בית המשפט ולסיומה של הפרשה המוזרה הזו.

 

בפרס הגדול בפיס זכו שבעה מנחשים. כל אחד מהם גרף לכיסו יותר משבעה מיליון שקלים. 82 משתתפים בהגרלה ניחשו נכונה שישה מספרים ואת המספר הנוסף, וזכו בכ-8,500 שקלים כל אחד.


פורסם לראשונה 17/12/2003 18:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
יפים יאצקייר במסיבת העיתונאים
צילום: אבי כהן
צילום: ערוץ 2
הזוכים המאוכזבים
צילום: ערוץ 2
צילום: מפעל הפיס
אחד הזוכים בהגרלה. יקבל את הכסף?
צילום: מפעל הפיס
מומלצים