שתף קטע נבחר

בריטניה: האם הדמות שבחלון היא רוח רפאים?

דמות חשודה התגלתה במצלמות הביטחון של טירת המפטון. שומרי הטירה משוכנעים כי מדובר באחת מרוחות הרפאים הרודפות את הטירה. דוברת אתר המבקרים: "אני לא יודעת מי או מה זה"

אנשי הביטחון של טירת המפטון שעל גדות נהר התמזה לא האמינו למראה עיניהם. מהמצלמות העוקבות אחר כל המתרחש בטירה הטיודורית, שנבנתה בשנת 1525, התקבלה אמש (יום ו') תמונה ובה דמות רפאים הנשענת על החלון.

"גילינו שחלון יציאת החירום באיזורי התערוכה פתוח לרווחה, ובאופן שבשגרה הצצנו במצלמה על מנת לוודא שהכל תקין", אמר ג'יימס פוקס, אחד משומרי הטירה.

לדבריו, הדמות שנתגלתה לעיניו היתה מעוררת פלצות. "בהתחלה חשבנו שמישהו עובד עלינו, אבל לאף אחד מהמדריכים שאנחנו מעסיקים אין תחפושת כזו. הפנים של הדמות היו פשוט בלתי אנושיים וחיוורים באופן מפחיד במיוחד", הוסיף.

חברו לעבודה של פוקס, איאן פרנקלין, ניסה אף הוא לתאר את התמונות שהתקבלו. "דמות מוזרה ועוטת גלימה התקרבה לחלון, פתחה תריס אחד, פתחה תריס שני, אחזה בשני התריסים כשהם פתוחים, וסגרה אותם בבת אחת", סיפר.

דוברת אתר המבקרים בטירה, ויקי ווד, הכחישה בתוקף את הטענות כי מדובר ב"מתיחה" לרגל חג המולד הקרב. "אני באמת לא יודעת מי או מה היא הדמות שבתמונה", אמרה.

טירה רדופת רוחות

זהו אינו המקרה הראשון בו מתקבל דיווח על רוח רפאים בטירת המפטון המסתורית. בספר האוורחים של הטירה נמצא דיווח של מבקרת שטענה בכל תוקף כי היא ראתה במו עיניה רוח רפאים משוטטת במקום.

הטירה, ביתו של המלך הנרי השמיני, היוותה זירת התרחשות לחלק מהמאורעות היותר מצערים בהיסטוריה של המלוכה הבריטית.


אשתו השלישית של המלך, ג'יין סימור, מתה בטירה בעודה יולדת את בנה. מספר מבקרים בטירה טענו כי ראו את רוחה מטיילת בחצר הטירה כשהיא אוחזת בנר.

קת'רין הווארד, אשתו החמישית של המלך, הואשמה בניאוף והוחזקה במעצר בית בטירה עד הוצאתה להורג. מאז מותה של הווארד, מדווחים העובדים והמבקרים במקום על כך שראו את רוחה באיזור של הטירה הנקרא "הגלריה הרדופה". לפי דיווחים אלה, הראשון בהם בספר שיצא לאור בשנת 1897, הרוח נעה בין החדרים ובוכה על מר גורלה.

המלך צ'רלס הראשון, שמצא את מותו כשראשו נערף, התגורר אף הוא בטירה. לאחר מותו של צ'רלס התגורר בטירה אויבו המושבע, אוליבר קרומוול, "הלורד המגן" של אנגליה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים