שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: נשים חושקות במין בדיוק כמו גברים

  שלא כפי שמקובל לחשוב, נשים לא כל כך נבדלות מגברים בתשוקה ובהתנהגות המינית. הן רק נוטות להסתיר את זה. כך מגלה מחקר אמריקאי חדש

  מחקר חדש, שהתפרסם ב'The Journal of Sex Research', מתבונן מקרוב בנושא המרתק - יחסם של גברים ונשים לסקס, דפוסי הפעילות המינית שלהם, השפעת הציפיות החברתיות על הליבידו (היצר המיני) של האישה.

   

  החוקרת, ד"ר טרי פישר, מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת אוהיו סטייט, מציעה להתייחס בספקנות לרוב הדיווחים על הגישה של נשים כלפי סקס. נשים רגישות לציפיות החברתיות בכל הנוגע להתנהגותן המינית, וייתכן שהן פחות כנות כששואלים אותן בסקרים על התנהגותן", היא אומרת.

   

  במחקר השתתפו 96 גברים ו-105 נשים, כולם סטודנטים בקולג', לא נשואים והטרוסקסואלים. הם התבקשו למלא שאלון על היחס שלהם למין, דפוסי ההתנהגות המינית שלהם, חוויותיהם, והגיל שבו הם קיימו יחסי מין בפעם הראשונה.

   

  המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות. חברי הקבוצה הראשונה מילאו את השאלונים כשהם מחוברים לפוליגרף המסורתי ('מכונת אמת'), ונאמר להם שהמכונה יכולה לגלות כל סטייה מהאמת בתשובות שלהם. ואולם לא נאמר למשתתפים שהפוליגרף בעצם אינו פועל.

   

  חברי הקבוצה השנייה מילאו שאלון בחדר נפרד, והובטח להם שהתשובות שלהם יהיו אנונימיות. חברי הקבוצה השלישית מילאו את השאלונים כשהם נמצאים לבד בחדר שדלתו פתוחה, והחוקר יושב מחוצה לו. להם נאמר שייתכן שהחוקר יראה את התשובות שלהם.

   

  כשהחוקרים ערכו את התוצאות בטבלה, היה ברור שהלחץ החברתי ניצח. כשהנשים חששו שעלולים לראות את התשובות שלהן, הן ענו תשובות מקובלות יותר מבחינה חברתית. נשים שהיו מחוברות לגלאי השקר נתנו את התשובות הכנות ביותר, מדווחת ד"ר פישר.

   

  ההוכחה: הנשים דיווחו על 2.6 פרטנרים מיניים בממוצע כשהן חשבו שאחרים יראו את תשובותיהן, ועל 4.4 פרטנרים בממוצע כשהן היו בטוחות שיישארו אנונימיות. הנשים שקיבלו פרטיות במהלך המבחן אבל לא היו מחוברות לגלאי השקר דיווחו על 3.4 פרטנרים בממוצע.

   

  המצב היה דומה אצל הגברים: אלה שהיו מחוברים לפוליגרף דיווחו על ארבע פרטנריות בממוצע, כל השאר דיווחו על 3.7 פרטנריות.

   

  לדברי ד"ר פישר, נראה שנשים מרגישות שמופעל עליהן לחץ לשאוף למערכת יחסים קבועה ולא לנהוג בהפקרות מינית. ואולם היא מדגישה שרק הגישה של הנשים לסקס היתה שונה משל הגברים, לא תשוקתן והתנהגותן המינית. הדפוס היה ברור ביותר לגבי התנהגויות שנחשבות מקובלות יותר אצל גברים מאשר נשים, כמו אוננות או הנאה מאורגיה.
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  נשים וסקס. הלחץ החברתי קובע
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים