שתף קטע נבחר

לבנת: "יש בתוכנו מחבלים בכרמים. תפסיקו לקטר"

בטקס הדלקת נרות בת"א, בין סופגניה ללביבה, מצאה שרת החינוך זמן לתקוף את השמאל באקדמיה, ש"מקבלים כאן שכר ומסיתים נגד ההתיישבות האדירה ביש"ע וכל דבר יהודי". היא יצאה נגד "החטא הקדמון של אוסלו" ותקפה את "המקטרים" של דור המדבר וימינו אנו

בליכוד אין רגע דל, והתבטאויות יוצאות דופן באות לאוויר העולם מדי יום. אמש (יום א') הגיע תורה של שרת החינוך, לימור לבנת, לתקוף חזיתית את כל מי שאינו נושא חן בעיניה: בכנס הדלקת נר שלישי של חנוכה, שערכה לבנת ב"קאנטרי קלאס" בצומת גלילות, היא תקפה, בין היתר, את אנשי השמאל ואת אנשי האקמדיה, והאשימה אותם כי הם "מחבלים בכרמים".

 

וכך אמרה השרה בנאום שנשאה בפני כ-700 איש: "הניסיון להשמיד את העם היהודי מעולם לא נפסק, גם בימים אלה ממש, ובכל אלה עמדנו ואנחנו עומדים. אבל במשך שנים התרגלנו גם לקטר ולהתלונן, ולהסביר כמה המצב רע, בזמן שאצל האחרים, הכל יוצא מן הכלל. אפילו כשמשה רבנו שיחרר אותנו מעבדות - גם אז באו אליו בתלונות, למה אין אוכל ולמה צריך ללכת במדבר.

 

"אז מותר לנו לפעמים לטפוח על הכתף של עצמנו ולומר לעצמנו 'כל הכבוד'. רק תראו מה הצלחנו לעשות כאן בקצת יותר מ- 55 שנים... ואת הכל עשינו לבד. ללא משאבי טבע. רק עם המשאב האנושי. חוסר שביעות הרצון הזה, גם הוא, כנראה, חלק מהורשת של העם היהודי, חלק מההוויה הקיומית שלנו. כי גם היום בתוכנו נמצאים אותם שועלים קטנים (או גדולים), המחבלים בכרמים.

 

"כולנו מכירים אותם; אלה שתמיד יראו את מצוקת הפלסטינים, ולעולם לא יתעניינו במצוקות בני עמם. אלה שכותבים מאמרים על אישה פלסטינית קשת יום, אך לעולם לא יתעניינו ולא יכתבו על אם חד-הורית במצוקה או על ילד שזקוק לסיוע - יהודי, ישראלי. אלו שתמיד יצדיקו את העמדה הפלסטינית ויסבירו שבעצם אנחנו אשמים, אלה שמסיתים נגד כל דבר יהודי, וכמובן, נגד מפעל ההתיישבות האדיר ביש"ע ונגד המתנחלים. אלה שמלמדים באוניברסיטאות שלנו ומקבלים מהן את שכרם, ויוזמים עצומות לחבריהם באקדמיה בחו"ל בקריאה להחרים את כל האוניברסיטאות ואנשי האקדמיה במדינת ישראל. ועל אלה נאמר: 'מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו".

 

את הסרט "ג'נין ג'נין" כינתה לבנת "מפלצתי ושקרי", ואמרה כי "החטא הקדמון הוא הסכם אוסלו האומלל, שהפקיר את ביטחוננו בידי טרוריסטים, על פי תפיסת השמאל בהובלת ביילין. אותו ביילין שאפילו לא הצליח להיבחר לכנסת, מנסה לכפות עלינו עכשיו את אוסלו המחודש: הסכם ז'נווה. זה לא יקרה. אנחנו חייבים להישאר חזקים וחכמים".

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ גדעון סער, שדיבר בפתיחת הכינוס, קרא לשמור על הקואליציה הקיימת וכינה את מפלגת העבודה "משענת קנה רצוץ". לדבריו, "אין איש שלא יודע שהם משענת קנה רצוץ, לא רק מבחינה פוליטית, אלא גם מבחינה מדינית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
מאמרים על פלסטינית קשת יום. לבנת
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: שאול גולן
"מפלצתי ושקרי". מוחמד בכרי, במאי "ג'נין ג'נין"
צילום: שאול גולן
מומלצים