שתף קטע נבחר

ראשל"צ: כרטיסים צהובים ואדומים בבית ספר ישורון

הנהלת בית הספר החליטה לאכוף את התקנון המשמעתי במוסד ברוח הכדורגל. ויש גם פרסים: מדליות וגביעים. מעניין מה חושבים על כך באיגוד שופטי הכדורגל

בית הספר הממלכתי דתי "ישורון" בראשון לציון מצא דרך מקורית להתמודדות עם בעיות משמעת. מתחילת שנת הלימודים פועל בבית הספר פרויקט ייחודי המבוסס בעיקרו על מודל ששאוב מעולם הספורט.

 

במהלך הקיץ האחרון שוחחה מנהלת המוסד החדשה, שרה משה, עם צוות ההוראה של בית הספר בנושא אכיפת משמעת והמורים ציינו בפניה שאין ברשותם צעדי אכיפה מתאימים. חשיבה משותפת של צוות המורים והנהלת ביה"ס הוליד את התוכנית 'סור מרע ועשה טוב', שתפקידה לעודד התנהגויות חיוביות ועצירת התנהגויות שליליות. לאחר הכנת התוכנית, עובדו עיקריה לתקנון בית ספרי שנבנה על ידי המורים בשיתוף התלמידים.

 

על פי התקנון, תלמיד שמפר פעם אחת את התקנון מוזהר על ידי המורה ובמקרה של חזרה על הפרת התקנון, מוציא המורה לתלמיד פתק לבן שמועבר להוריו. צבירה של שלושה פתקים לבנים גוררת הוצאת פתק צהוב, שמשמעותו הזמנה של הורי התלמיד לשיחה בבית הספר. התנהגות בלתי הולמת בשלב גבוה יותר גוררת הוצאה של פתק אדום שמשמעותה השעייה מיום לימודים אחד, עפ"י הנחיות חוזר מנכ"ל של משרד החינוך.

 

בצד הפתקים שנשלפים ע"י המורים בגין התנהגות שלילית, נקבע בתקנון כי יבוצע תהליך כלפי התלמידים עם התנהגות חיובית. עפ"י התקנון, מוצא לתלמיד שהפגין התנהגות נאותה, פתק בצבע תכלת שנקרא 'טיפה של נחת'.

 

מנהלת בית הספר, שרה משה: "הילדים כאן מאד אוהבים את משחק הכדורגל ולכן החלטנו להשאיל אלמנטים מעולם הספורט לעולם החינוך. אנחנו רוצים לעודד התנהגויות חיוביות ויתכן מצב שבו ילד יקבל אצל אחת המורות פתק לבן ואצל מורה אחרת הוא קיבל 'טיפה של נחת'".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
בית ישורון: טיפול בבעיות משמעת ברוח הכדורגל
רויטרס
מומלצים