שתף קטע נבחר

סקר תושבים יקבע את שם השכונה

עיריית ראשל"צ קוראת לשכונה בשם 'נווה אליהו' וכוללת תחת שם זה גם את שכונת נווה ים. התושבים ממשיכים להשתמש בשם 'רמת אליהו' בטענה שהשם החדש הוא רק כיסוי להזנחה רבת השנים בשכונה. דעבול: "יש היגיון בכעס התושבים. נאמץ את תוצאות הסקר"

עיריית ראשון לציון מתכוונת לערוך בקרוב סקר מדגמי בקרב תושבי שכונת 'רמת אליהו' שיכריע באופן סופי את המחלוקת סביב שם השכונה. באופן רשמי מכנה העירייה את השכונה בשם 'נווה אליהו', אבל בפועל התושבים משתמשים בשם 'רמת אליהו'.

 

חבר המועצה דב צור, שהגיש לאחרונה הצעה לסדר בנושא, דורש לקרוא לשכונה רמת אליהו ולשפר את התשתיות הלקויות בה. ישיבת המועצה האחרונה, בעת הדיון בהצעתו של צור, הקריא סגן ראש העירייה, אסף דעבול, שורה של שיפורים שבוצעו בתשתיות השכונה. צור אמר בתגובה: "התרשמתי שדעבול ואני מדברים על שכונות אחרות, אז אני מציע לו להסתובב איתי בשכונה".

 

בנוגע לסקר אמר השבוע דעבול: "אנחנו הולכים לעשות סקר ברמת אליהו שבו יגיד התושב את דברו ויבחר בין השמות רמת אליהו לנווה אליהו. יש היגיון רב בכך שהתושבים ברמת אליהו ובנווה ים כועסים ושואלים מי שינה את השם, ולכן הוחלט במועצה האחרונה, לאור המלצתי, לקיים סקר בשכונה. כאשר אני מאמין שנאמץ את תוצאותיו".

 

כתושב השכונה מה ההעדפה שלך?

 

"באופן כללי, אני בעד להשאיר את השם 'רמת אליהו'. השם נבחר במקור על שמו של אלי כהן ז"ל, שעשה רבות למען מדינת ישראל, ולצערי המדינה לא הצליחה עד היום להביא את עצמותיו לקבורה. בנסיבות האלו לא ראוי לשנות שם קיים. השם מסמל דבר חשוב וראוי שהתושבים יחליטו לגבי השם של השכונה. מצד שני, אני מאוד מכבד את דעת הרוב".

 

יו"ר האופוזיציה, צור: "הקריאה של השם נועדה לפתור באופן מלאכותי את בעיות התשתית הקשות בשכונה. הדרך היחידה לעלות את רמתה של רמת אליהו היא לטפל בשכונה אופן יסודי על ידי הכנת תוכנית אב כוללת לשינוי המצב הפיסי בשכונה מבחינת תשתיות ומבחינת הבינוי ועל ידי הזרמת תקציבים.

 

"לצערי שני חברי מועצה תושבי השכונה, ששניהם סגני ראש העירייה, וראש העירייה בעצמו שזכה בשכונה רק לפני חודש ברוב מוחלט, לא מחלצים את התושבים ששלחו אותם לתפקידם מהזנחה בת שנים. אסף דעבול, שרק לפני חודש, דיבר גבוהה על מה שהוא יעשה עבור רמת אליהו, במקום לתמוך בהצעתי בחר לתאר את השיפורים שבוצעו בשכונה עד כדי כך שחשבתי שהוא מדבר על רמת אביב ג' ולא על רמת אליהו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחלוקת סביב שמה של רמת אליהו תוכרע על ידי סקר תושבים
מומלצים