שתף קטע נבחר

קיבוץ מענית: כלבייה בסטייל

בית חם לכלבים משוטטים ותחנת הסגר לכלבים נושכים תפתח בקיבוץ. ראש המועצה האזורית אלונה: "הכלבייה תפתור את הבעיה לכלבים ולתושבים כאחד"

איגוד ערים וטרינרי שומרון יפתח בקרוב כלבייה מודרנית ומושקעת, שתשמש בית חם לכלבים משוטטים ותחנת הסגר לכלבים נושכים. הכלבייה שוכנת במתחם "אומן" ליד קיבוץ מענית, והיא תכלול 32 תאים מרווחים. הטקס הרשמי ייערך בחודש ינואר במעמד בכירים מהמשרד לאיכות הסביבה, שעזרו בבניית הכלבייה.

 

כלבים משוטטים וכלבים נושכים חייבים להיות בהסגר, זאת על פי חוק. לדברי יו"ר איגוד ערים וטרינרי, אריה שרון, עד כה לא היה פתרון לכלבים משוטטים, וכלבים נושכים הוסגרו בכלביות אחרות, שלא היו תחת פיקוח האיגוד. באיגוד ערים וטרינרי חברות 14 רשויות מהאזור, לא כולל העיר חדרה.

 

במרץ 2003 נכנס שרון, המשמש כראש המועצה האזורית אלונה, לתפקידו. אחד מהיעדים הראשונים ששם לנגד עיניו היה לבנות כלבייה. הכלבייה נבנתה על פי תכנונו ובהשתתפותו של הווטרינר הראשי באיגוד ערים, ד"ר שרגא אוקונובסקי. "אנו מסיימים לבנות כלבייה בסטנדרטים גבוהים, לרווחת הכלב ובריאותו.

 

"הכלבייה שלנו תמנע מחלות ונשיכות בין הכלבים", אומר שרון. "היא תספק שירות טוב לאזרחים. עם כל האהבה לחיות המחמד, צריך לתת לאנשים את הזכות הבסיסית להסתובב ללא פחד. זה מקומם במיוחד כשרואים אנשים מבוגרים מסתובבים ביישוב שלהם עם מקלות, כדי להבריח את הכלבים המשוטטים. הכלבייה שלנו תפתור את הבעיה לכלבים ולתושבים כאחד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
כלבייה בסטנדרטים גבוהים, לרווחת הכלב ובריאותו
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים