שתף קטע נבחר

ויקי קנפו צועדת למפלגת השמאל החדשה

פרסום ראשון: מנהיגת מאבק האמהות החד-הוריות, שוויתרה על תוכניותיה לרוץ למועצת מצפה-רמון, עומדת להצטרף למפלגת יח"ד ולהתמודד על מקום ברשימה לכנסת. "בסוף נצטרך להגיע להסדר עם הפלסטינים", אומרת קנפו, שהייתה בין אורחי הכבוד בטקס בז'נווה

מנהיגת מאבק האמהות החד-הוריות, ויקי קנפו, נמצאת צעד אחד לפני הכניסה לפוליטיקה, ככל הנראה במסגרת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה (יח"ד). כך נודע ל-ynet.

 

בחודשים האחרונים ניהלה קנפו, שהסעירה מדינה שלמה כאשר צעדה ממצפה-רמון לירושלים, דיאלוג עם גורמים פוליטיים שונים ממפלגות השמאל, אשר הציעו לה להיכנס לפוליטיקה ולהתפקד לשורותיהם. היא אף הגיעה כאורחת כבוד לטקס השקת קמפיין ז'נווה בשוויץ.  

 

קנפו השיבה לרוב ההצעות בשלילה, אולם אמרה כי היא שוקלת את צעדיה. עם זאת, ל-ynet נודע כי בשבוע שעבר קיימה קנפו שתי פגישות משמעותיות, אשר השפיעו על החלטתה: האחת, ביום ראשון שעבר עם מזכ"ל מפלגת העבודה לשעבר, ח"כ אופיר פינס, אשר ניסה לשכנעה לחבור למפלגתו, והשנייה כמה ימים לאחר מכן, עם ח"כ רן כהן ממרצ, המתמודד על ראשות יח"ד. 

 

בעקבות השיחה עם כהן גמלה בליבה של קנפו ההחלטה להצטרף ליח"ד, וכן להתמודד בפריימריז הבאים לרשימה לכנסת. עם זאת, מקורביה ציינו כי ההחלטה הסופית טרם התקבלה, וכי קנפו לא חתמה עדיין על טופס ההתפקדות ליח"ד.

 

בשבוע הבא צפויה מנהיגת המאבק שניהלו החד-הוריות לקיים פגישה נוספת עם ח"כ רן כהן. מדובר בפגישה שתימשך יום שלם, במסגרתה יציג כהן לקנפו את המצע של מפלגת יח"ד וכן ימסור לה הבהרות לגבי הנושאים המדיניים והחברתיים שהמפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה מתכוונת לעסוק בהם. לדברי מקורביה של קנפו, לאחר הפגישה היא צפויה להתפקד ליח"ד כחברה מן המניין, ולהביע את תמיכתה בכהן לראשות המפלגה.

 

בשיחות סגורות שקיימה בתקופה האחרונה, הביעה קנפו את תמיכתה במצע של יח"ד, ובשילוב הנכון מבחינתה של הסכם מדיני לצד פעילות חברתית. "בסופו של דבר", אמרה, "יהיה צורך להגיע להסדר עם הפלסטינים, ללמוד לחיות אתם ולעשות שלום".

 

הקשר הראשוני בין קנפו לרן כהן נוצר במהלך מאבק האמהות החד-הוריות מול משרד האוצר, כאשר במהלכו סייע כהן רבות לקנפו, וגם כעת הוא מסייע לה לקבל דמי ביטוח לאומי, אותם לא קיבלה כבר חמישה חודשים.

 

ההחלטה להיכנס לפוליטיקה התקבלה אצל קנפו לאחר כישלון המאבק. במסגרות שונות התבטאה כי הבינה שצריך היה לערב יותר פוליטיקה במאבק, וכך אולי הוא היה מצליח יותר. קנפו אמרה כי הבינה שמאבק חברתי אינו יכול להיות מנותק מהפוליטיקה, וכי רק מעמדה פוליטית ניתן להשפיע באמת על חלוקת התקציבים. עוד הבהירה קנפו בתקופה האחרונה כי בכוונתה לחדש את המאבק נגד גזירות האוצר, ואף להחריפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
קופצת למים הצוננים. ויקי קנפו
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: עמית שאבי
הצעדה ממצפה רמון לירושלים
צילום: עמית שאבי
צילום: ג'רמי פלדמן
המגייס. רן כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים