שתף קטע נבחר

איום איראני בתגובה לדברי מופז ב"קול ישראל" בפרסית

שר ההגנה האיראני, עלי שמחאני, התייחס לדברי שר הביטחון מופז לאזרחי איראן "בקול ישראל בפרסית". מופז נשאל האם ישראל תתקוף הכור האיראני, והשיב: אם נאלץ להגיב - אזרחי איראן לא יפגעו. שמחאני: "איראן תשתמש בכל האמצעים שלה נגד ישראל, וטיל השיהאב-3 הוא אחד מהם". משרד הביטחון: מופז לא אמר דבר על כוונה להשתמש בנשק נגד טהרן. ציטוט לא מדוייק בנושא בעיתון 'הארץ' הסב נזק לישראל

חזית חדשה נפתחת? שר ההגנה האיראני, עלי שמחאני, יצא אחר הצהריים (יום ד') בחריפות נגד דברי שר הביטחון מופז בסוף השבוע, ואמר: "איראן תשתמש בכל האמצעים שברשותה נגד ישראל, וטיל השיהאב-3 הוא אחד מהאמצעים הללו".

 

בתום ישיבת הקבינט האיראני, אמר היום השר שמחאני: "ישראל נחשבת בעולם כמבצר, אולם המבצר הזה עשוי מזכוכית שבירה".

 

שמחאני אמר את הדברים בתגובה לדברים שאמר שר הביטחון שאול מופז ל"קול ישראל" בפרסית בסוף השבוע האחרון. בשידור התייחס מופז לאפשרות תקיפה של הכור האיראני. "אני מקווה שאיראן לא תתקוף את ישראל בנשק גרעיני. אבל אם חלילה זה יקרה - ישראל תדע להגיב, והיא תעשה את מרב המאמצים בכדי לא לפגוע בחיי האזרחים באיראן".

 

בלשכת שר הביטחון ביקשו להרגיע את הרוחות ומסרו הערב בתגובה לאיום השר האיראני: "לא היה ולא נברא. שר הביטחון לא אמר במישרין או בעקיפין דברים מהם משתמעת כוונה לעשות שימוש בנשק נגד מתקני הגרעין של איראן.

 

"להיפך, שר הביטחון השמיע לכל אורך הראיון ביטויים פיסניים בהם הדגיש את חשיבות היחסים בין ישראל לבין איראן ואת העובדה שהמאמצים בזירה המדינית הם המאמצים הנכונים. לדבריהם, חבל מאוד שציטוט שיוחס לשר בעיתון 'הארץ' מנותק לחלוטין ממה שנאמר באמת, וחבל שהדברים הלא מדוייקים קיבלו ביטוי באופן שהסב נזק לישראל".

 

בטקס חתימה על אמנת הסטודנט המשרת במילואים במכון ון ליר בי-ם, סירב הערב השר מופז להגיב לשאלת כתבת ynet בעניין האיראני.

 

בישיבת הממשלה בתחילת השבוע חזר והבהיר השר מופז כי איראן מהווה עדיין את האיום העיקרי בתחום הנשק הגרעיני, וציין שהסכמתה לפיקוח בשטחה "אין פירושה נטישת פרויקט הגרעין". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו דיאנה בחור-ניר ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מאיים. שר ההגנה שמחאני
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
טיל השיהאב. "אחד האמצעים"
צילום: רויטרס
שר הביטחון מופז. "ציטוט לא מדוייק"
צילום: עמית שאבי
מומלצים