שתף קטע נבחר

יבנה: ליקויים חמורים בגני השעשועים

משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה פתח בחקירה נגד עיריית יבנה לאחר שלא תיקנה את הליקויים עליהם הצביע בשנת 2002. ראש העירייה בתגובה: "אני לא מקבל חלק מהטענות שלהם"

במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה מתנהלת חקירה נגד עיריית יבנה, בגין ליקויים חמורים שנמצאו במתקני שעשועים הממוקמים בגנים ציבוריים ברחבי העיר. המשרד פתח בחקירה לאחר שהעירייה אל תיקנה כל הליקויים שנמצאו בבדיקה שערך המשרד בשנה שעברה."אני לא מוכן לפסול מגרש משחקים בגלל, למשל, שהמרחק בין המתקן לקצה המגרש הוא פחות מהנדרש בתקן", אמר ראש העירייה, צבי גוב ארי.

 

במשרד התמ"ת הסבירו השבוע את פתיחת החקירה. "בשנת 2002 נבדקו 16 גנים ציבוריים על ידינו", הם מסרו, "המתקנים נמצאו לא מתאימים לדרישות התקן בדרגות חומרה מקלה עד קריטית". במונחים של התמ"ת, דרגת החומרה "קריטית" היא למשל, מה שהם מכנים "הילכדות ראש", סולמות שבהם המרחק בין השלבים אינו על פי דרישות התקן, מה שיכול לגרום לכך שראשו של ילד ייתפס פנימה. ביבנה נמצאו מתקנים בהם יש סכנת הילכדות ראש ונציגי התמ"ת שסיירו בהם לפני מספר חודשים תלו שלטי אזהרה למשתמשים.

 

על פי הנוהל הקיים במשרד התמ"ת, רשויות שאינן מתחזקות מתקנים למשחקי ילדים, או שאינן מקימות אותם על פי דרישות התקן, מקבלות אזהרות. בשלב מתקדם יותר, מועברות הטענות למחלקת התביעות של המשרד ואז נפתחת חקירה. נציין, כי בהמשך לבדיקות משרד התמ"ת, תוקנו חלק מהליקויים בגנים ציבוריים מסויימים בעיר, כמו ברחובות כוכבים ומורן, שם סולק המתקן על כך חלקיו ובמקום נותר ארגז חול ענק. המחלוקת שקיימת היא סביב אותם מתקנים פעילים שאינם עומדים בתקן ושמוגדרים מסוכנים ביותר.

 

"עם כל הכבוד למשרד התמ"ת, בכל פעם שהם משנים את התקן, אנחנו נדרשים להחליף את המתקנים", אמר השבוע גוב ארי. "אני לא מקבל חלק מהטענות שלהם. אני לא מוכן לפסול מגרש משחקים בגלל, למשל, שהמרחק בין המתקן לקצה המגרש הוא פחות מהנדרש בתקן. לא יתכן שבמצב בו יש כל כך הרבה קשיים תקציביים בכל התחומים, אנחנו נדרשים לבטל מתקנים שלמים ולרכוש חדשים. מתוך 80 מתקנים שיש בעיר, יש להם טענה כנגד 11. מדובר במתקנים שהוקמו לפני 15 שנה, כאשר לא הייתי כלל בתפקיד".

 

נחקרת על ידי חוקרי התמ"ת בעניין זה?

 

"אני מתכוון להגיש עדות ביוזמתי. ביקשתי להיפגש אישית עם החוקר, כי הם מאשימים את אלה שהתקינו את המתקנים בזמנו. יש פה אבסורד שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום, זה לא פשוט ללכת היום ולקנות עוד ועוד מתקנים".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
גן שעשועים. לא כל המתקנים עומדים בתקן
צילום: דודו פריד
מומלצים