שתף קטע נבחר

מתכון להצלחה בלימודים: פעמיים ג'קוזי ליום

הג'קוזי, הבריכה אבל יותר מכל ההשקעה ניצחו את הקשיים. 16 מ- 18 תלמידי "אורט קריית-טבעון" שהשתתפו בשבוע ההכנה לבגרות במתמטיקה בבית-המלון בחיפה עברו את הבחינה בהצלחה

מי אמר ששחייה בבריכה וטבילה בג'קוזי הן לא מתכון להצלחה בלימודים? על-פי תוצאות בחינות הבגרות של תלמידים שהשתתפו בפרויקט מיוחד, שכלל מרתון לימודים וכיף בבית-מלון, הג'קוזי והבריכה עשויים בהחלט לעזור, בתנאי שבמקביל לומדים – וקשה.

 

לפני כשבעה חודשים הגיעו 18 תלמידי תיכון "אורט קריית-טבעון" למלון "הר כרמל" בחיפה. לא לשבוע נופש, אלא לשבוע מרתון מתמטיקה במסגרת פרויקט לימודי ראשון מסוגו. בין רחצה בבריכה להתפנקות בג'קוזי התכוננה החבורה, שהורכבה ברובה מתלמידים שהתקשו בלימודיהם, לבחינת הבגרות במתמטיקה ביחידת לימוד אחת.

 

התלמידים, שחלקם לא היו מיועדים כלל לגשת לבגרות, נתבקשו להשאיר טלפונים סלולריים בבית. כמו כן נאסרו באופן מוחלט ביקורי הורים וכל קשר עם החוץ, כדי לאפשר להם להתרכז בלימודים האינטנסיביים. מטרת הפרויקט היתה אחת: להגביר את המוטיבציה של התלמידים ולהגדיל את סיכוייהם להצליח.

 

והמטרה הושגה: בימים אלה קיבלו התלמידים את הציונים, ואלה מצביעים על הצלחה מסחררת. מתוך ה-18 שהשתתפו במרתון עברו 16 את הבחינה, ורק שניים נכשלו. חמישה תלמידים השיגו ציון של בין 90 ל-100, שניים קיבלו 80-90, חמישה תלמידים זכו לציון 70-80, שלושה קיבלו 60-70 ותלמיד אחד קיבל 60.

 

"הלימודים במלון עזרו לי מאוד לקלוט נושאים שלא הבנתי קודם בכיתה", מספר נמרוד אדרי, תלמיד כיתה י"א שקיבל ציון 83. "במרתון למדתי קשה, אבל גם נהניתי. בסוף הצלחתי למרות שבמהלך השנה הציון שלי היה 60".

 

לדברי אדרי, הצלחת הכיתה יצרה גאוות יחידה ורצון לגשת לשתי יחידות נוספות במתמטיקה. "בהתחלה כולם התייחסו אלינו כאל כיתה לא טובה ובעייתית, אבל עכשיו הוכחנו שאנחנו טובים, וכבר מתייחסים אלינו כאל כיתה טובה", הוא אומר.

 

יזמי הפרויקט – ראש מועצת קריית-טבעון שמואל אבואב ואלוף-משנה במיל' חיים כרמי – אומרים כי ההשקעה בתלמידים השתלמה. "לפני המרתון היו תלמידים שחששו לגשת לבחינה. צריך לזכור שהם למדו כל יום שבע שעות מאוד אינטנסיביות, ורק לאחר מכן התפנו להנאות". אבואב מציין כי למימון המרתון, שעלותו הסתכמה ב-25 אלף שקל, נרתמו גורמים פרטיים שביקשו לסייע לתלמידים.

 

אל"מ במיל' כרמי החל את הקשר עם התלמידים במסגרת תוכנית "צהלה – צה"ל למען הנוער", שמטרתה להכין תלמידים מבחינה לימודית, חברתית ואישית לקראת גיוסם לצבא. "בזכות הפרויקט הילדים התחילו להאמין בעצמם", הוא אומר.

 

מנהלת "אורט קריית-טבעון", תמי שנאן, אומרת כי ההשקעה המרוכזת בתלמידים והתנאים הנוחים והמיוחדים שהוקצו להם תרמו למוטיבציה גבוהה להשקיע ולהצליח – דבר שבא לידי ביטוי בציונים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
לימודים בכיף. הצלחה למשתתפי "מרתון המתמטיקה" (אילוסטרציה)
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים