שתף קטע נבחר

העבודה מחזרת אחרי ויקי קנפו

לפני שבועיים פורסם ב-ynet כי הפעילה החברתית מנהלת שיחות עם מפלגת השמאל החדשה, היום הציעו גם בכירי העבודה לקנפו להצטרף לשורותיהם. קנפו "יושבת על הגדר": קיבלתי החלטה אסטרטגית להצטרף לחיים הפוליטיים, אולם אני עדיין שוקלת את ההצעות

המאבק במפלגות השמאל על האם החד-הורית, ויקי קנפו, נמשך. לאחר שלפני כשבועיים פורסם ב-ynet כי קנפו מנהלת מגעים מתקדמים להצטרפות ליח"ד - המפלגה הסוציאל-דמוקרטית החדשה, הסתבר אתמול (ה') כי קנפו מחוזרת גם על ידי מפלגת העבודה.

 

אתמול נפגשו יו"ר העבודה, ח"כ שמעון פרס, והמזכ"ל לשעבר, ח"כ אופיר פינס, עם קנפו בתל אביב בניסיון לשכנע אותה להצטרף למפלגה. המפגש התקיים ביוזמת ח"כ פינס שאף נפגש עם קנפו לפני כשבועיים במצפה רמון והציע לה גם שם להצטרף לעבודה.

 

קנפו אמרה בפגישה כי היא קיבלה החלטה אסטרטגית להצטרף לחיים הפוליטיים אולם היא עדיין מתלבטת האם לחבור לרשימת יח"ד או למפלגת העבודה.

 

קנפו התעניינה בשיחה באיזה שלב נמצא המשא ומתן בין מפלגת העבודה לסיעת "עם אחד".

 

היא אמרה לחברי הכנסת פרס ופינס כי יהיה לה יותר קל להצטרף למפלגת העבודה אם גם עמיר פרץ יהיה שם, משום שהיא רוצה להיות בטוחה שהנושא החברתי יהיה אחד הנושאים המרכזיים במצע העבודה. פרס השיב לה כי הוא נחוש להביא את החיבור לידי מימוש ולהביא את הנושא לאישור המוסדות במפלגת העבודה בקרוב.

 

בתום הפגישה סוכם כי יהיה מפגש נוסף בין הצדדים בעתיד הקרוב. ח"כ אופיר פינס אמר בתום הפגישה ל-ynet: "אני רואה חשיבות בהצטרפות קנפו שהנהיגה מאבק מרשים ביותר ואני מאמין שבמידה ותצטרף היא תיקח על עצמה להיות ממובילי הדגל החברתי שחסר היום במפלגת העבודה וכך גם מנהיגים חברתיים אותנטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
קנפו. מצטרפת לפוליטיקה
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: איי פי
פרס. הזמין
צילום: איי פי
צילום: אתר הכנסת
פינס. "הדגל החברתי חסר"
צילום: אתר הכנסת
מומלצים