שתף קטע נבחר

ראשל"צ: מדידה מחודשת לכל הבתים בעיר

עיריית ראשל"צ מתכננת למדוד מחדש את כל הבתים בעיר. בתיהם של המתנגדים ימדדו מבחוץ. יו"ר האופוזיציה: "זו עוד דרך של העירייה להעלות מיסים"

עיריית ראשון לציון מתכוונת לבצע מדידה מחודשת של כל הבתים בעיר. בישיבת המועצה בנושא צו הארנונה לשנת 2004 הודיעה הנהלת העירייה כי היא תפרסם בקרוב הודעה על המדידה המחודשת של כל הבתים בעיר. לדברי העירייה, מי שיסרב להכניס את פקחי העירייה לביתו – ביתו יימדד על סמך הקירות החיצוניים בלבד.

 

נושא המדידה מחדש של בתי העיר עלה לאחר דין ודברים שניהלו ראש העירייה מאיר ניצן וחלק מחברי המועצה. יו"ר האופוזיציה, דב צור, הביע התנגדות למהלך.

 

חברת המועצה רונה ברדה-מנוסביץ הייתה מבין ראשוני הדוברים בעניין כשביקשה לדעת מדוע אין רפורמה אמיתית בשיטת המדידה בעיר: "למה שיטת המדידה היא עדיין שיטה שמרחיבה מבחינת שטח ולא שיטת שמצמצמת?". ניצן השיב לה כי "שיטת המדידה בעיר היא שמודדים את הקירות החיצונים ללא שטחי ציבור, ללא חדרי מדרגות, ללא מקלטים".

 

לאחר שחלק מחברי המועצה הציעו לעשות בדיקה חוזרת אצל תושבים שמעוניינים במדידת דירתם אמר ניצן: "אני לא רוצה לעשות איפה ואיפה. אם המועצה תחליט שעורכים מדידה, היא לא תהיה על בסיס וולנטרי. זה לא הגיוני שבאותו בניין אצל דייר אחד ימדדו ואצל  שכנו - לא".

 

לאחר הישיבה אמר צור כי הוא מתנגד לצעד שעליו הודיע ניצן: "מדובר בחלק ממהלכים של ניצן לגביית מיסים גדולים יותר מהתושבים".

 

באותה הישיבה התקבלו עוד שורה של החלטות בנושא צו הארנונה לשנת 2004. בין ההחלטות: ההנחה למשלמי הארנונה מראש תרד משני אחוזים לאחוז אחד בלבד; שיעור הארנונה לא ישונה למרות שבשנת 2003 נרשם מדד שלילי ותבוטל גביית הארנונה עבור גינות פטיו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום שלום בר טל
נושא המדידה מחדש עורר מחלוקת בישיבת המועצה
צילום שלום בר טל
מומלצים