שתף קטע נבחר

החרדים מעדיפים את טבריה

סקר: העיר טבריה היא יעד הנופש המועדף על הציבור החרדי, יותר מירושלים וצפת

סקר שהזמין משרד התיירות מעלה שהעיר טבריה היא יעד הנופש המועדף על הציבור החרדי, יותר מירושלים וצפת. הסקר שבוצע על-ידי מכון גיאוקרטוגרפיה, מלמד כי 23 אחוז מהציבור החרדי מעדיפים את טבריה כיעד לחופשה, 12 אחוז מעדיפים את ירושלים ו-9 אחוז מעדיפים את צפת.

 

מהסקר, שבוצע על מנת לבחון את הפוטנציאל התיירותי הטמון במגזר החרדי, עולה כי מרביתם יוצאים לחופשה במסגרת משפחתית מורחבת (5.8 נפשות בממוצע) ומזמינים בממוצע 2 חדרים.  

 

על מנת לאמת את הנתונים בוצעו 2 סקרים, האחד בקרב 845 מרואיינים המהווים מדגם של האכלוסייה הבוגרת במגזר החרדי והאחר בקרב 400 משקי בית חרדים נוספים. עוד עולה מהסקר כי בשנה האחרונה יצאו 36 אחוז מקרב הציבור החרדי לחופשה בישראל (לעומת 60 אחוז מכלל האוכלוסייה) וממוצע החופשות השנתי בקרב הציבור החרדי בשנת 2003 עמד על 1.2 חופשות, מחצית מהממוצע של כלל האוכלוסייה.

 

על-פי הסקר, התקופה המועדפת על הציבור החרדי ליציאה לחופשה היא החופש הגדול וההזמנה לחופשה מתבצעת סמוך יחסית למועדה (כ-19 יום לפני החופשה). ההכשר הקיים במקום החופשה הוא שיקול חשוב בבחירת מקום הנופש, כאשר ההכשר המועדף על-ידי שני שליש מהמרואיינים הוא בד"צ העדה החרדית.

 

הסקר מלמד עוד כי מרבית הנופשים בציבור החרדי מעדיפים לנפוש באמצע השבוע ובממוצע 3 לילות. המלצות של קרובים וחברים הם המקור העיקרי לקבלת מידע על אתרי הנופש (14 אחוז) ואחריהם שני העיתונים "המודיע" (20 אחוז) ו"יתד נאמן" (16 אחוז). האינטרנט צוין על-ידי 6 אחוז מהמרואיינים בלבד כמקור מידע לחופשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מריאן הול
ההכשר הקיים הוא שיקול חשוב בבחירת החופשה
צילום: מריאן הול
מומלצים