שתף קטע נבחר

לייהד את בירת המחוז

עשר משפחות מירושלים המבקשות לעבור לגור בנצרת עילית נפגשו לאחרונה עם ראש העירייה. המטרה: לחזק את הציבור היהודי בעיר

נציגי עשר המשפחות, המגדירים עצמם ציוניים לאומיים, נפגשו לאחרונה עם ראש עיריית נצרת עילית, מנחם אריאב, וביקשו להעתיק את מגוריהם לנצרת עילית על מנת להגביר את היהדות בעיר ולמתן את התעצמות הערבים.

 

"מדובר באנשים איכותיים, שמבקשים לתרום לעיר ולא מבקשים דבר בתמורה", אמר אריאב בתגובה. נציגי המשפחות, המתגוררות באזור ירושלים, הציגו בפני אריאב תכנית מפורטת להתיישבות בנצרת עילית, הכוללת הקמת גרעין שיהפוך מוקד משיכה לצעירים דתיים ובעתיד יהווה בסיס להקמת ישיבה תיכונית דתית בנצרת עילית. "המטרה שלנו היא לחזק את המקום, ולמשוך צעירים לבירת הגליל. אנחנו רוצים לחזק את היהדות בנצרת עילית מתוך כוונה לפעול לקירוב לבבות", אמר נציג המשפחות.

 

חבר המועצה אברהם ממן, שארגן את הפגישה, אמר כי מאחורי היוזמה עומדת כוונה ברורה להגדיל את כמות התושבים היהודים בעיר, ולמגר את תופעת ההגירה השלילית ורכישת בתים על ידי תושבים ערבים. "אנחנו לא באים ממניעים פוליטיים, הבקשה שלנו היא בסך הכל להגביר את היהדות בעיר על דרך המיתון, כשהמגמה היא להפוך את הכיפה לגורם מחבר ולא מפריד בין הלבבות".

 

המשפחות יגיעו לעיר בליווי רב ציוני דתי, שבשלב זה מבקש לא להיחשף. "התכנית היא, שבשנה הבאה יגיעו עוד 15 משפחות, ובתוך שלוש שנים תיבנה פה קהילה חזקה ותומכת שתצליח להקים ישיבה דתית בעיר", אמר ממן.

 

ראש העירייה מנחם אריאב אמר בתגובה, כי הוא מברך על היוזמה: "יש פנייה של קבוצה דתית לבוא ולהתיישב בעיר, בכוונה להביא צעירים דתיים לא פוליטיים, בעלי מקצועות חופשיים ומשוחררים מצה"ל. מדובר בקבוצה חיובית, שמבקשת לתרום לעיר ואנו רואים את הפניה בחיוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצרת עילית. תכנית מפורטת להתיישבות דתית בעיר
צילום: לע"מ
מומלצים