שתף קטע נבחר

עכו: יוצאים למאבק בפשיעה

בעכו נפתחו השנה 3.442 תיקים פליליים, מהם 352 לבני נוער; 99 בני נוער נחשדו בעבירות רכוש, 59 הסתבכו עם סמים ו-87 היו מעורבים באלימות; אחת מההחלטות שהתקבלו: 20 נרקומנים המעורבים בפשיעה יישלחו לגמילה

מפקד משטרת עכו, סנ"צ אבי אזולאי וקצינים מהתחנה, נפגשו לאחרונה עם ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, סגנו זאב נוימן, והמשנה למנכ"ל העיריה מאיר אוטמזגין. בפגישת העבודה, הציגה המשטרה בפני ראש העיר סקירה על פעילות תחנת עכו ואת נתוני הפשיעה שהיתה השנה בעיר.

 

מנתוני הפשיעה הכללית, שהציג אזולאי, עולה כי השנה נפתחו בעיר 3,442 תיקים פליליים. 683 תיקים מהם היו בגין עבירות סדר ציבורי, 296 תיקים על נזקי גוף, 28 על עבירות מין, 624 תיקים על עבירות מוסר, 88 בגין עבירות מירמה.

 

עבירות סמים שהתבצעו בשנת 2003 בעיר: 353 תיקים נפתחו בגין החזקת סמים ושימוש בסמים, 206 תיקים על החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, 48 תיקים בגין סחר בסמים.

 

בשנה החולפת נפתחו בעיר 200 תיקים על התפרצויות לעסקים, 95 תיקים בגין עבירות של התפרצות לדירות, 309 תיקים בגין עבירות של התפרצויות וגניבה מרכב, 62 תיקים בגין גניבת רכב. אזולאי הציג גם את נתוני פשיעת הנוער. במהלך שנת 2003 נפתחו 352 תיקים פליליים לבני נוער בעיר. 99 בני נוער נחשדו בעבירות רכוש, 59 הסתבכו עם סמים, 87 היו מעורבים באלימות.

 

סנ"צ אזולאי הציג את מערך כוח המשטרה: נקודת משטרה בעיר העתיקה, שבין היתר לוחמת בעברייני סמים הפורצים לרכבים, יחידת השיטור הימי, היחידה ללחימה בפשיעה, המבצעת מארבים לעברייני סמים, הגדלת יחידת הנוער וחלוקת העיר לרובעים. כמו כן דיווח אזולאי על הפעולות השונות שהתבצעו במהלך השנה למיגור הפשיעה ברחבי העיר.

 

ראש העיר ביקש לאחר הסקירה כי משטרת עכו תתגבר את נוכחותה ברחובות בשעות היום, במיוחד במרכזי בילוי וברחובות הראשיים, בכדי להעלות את רמת הביטחון של התושבים. המשטרה וראש העיר סיכמו על דרכי פעולה משותפות, ובין היתר הוחלט להתמקד באיתור נוער בסיכון ולהעביר 20 נרקומנים המבצעים פשעים גמילה.

 

בסוף הישיבה סוכם, כי באמצע ינואר הם יתחילו לגבש תוכנית עבודה משותפת. לנקרי הבטיח לשתף פעולה, ואף סייע ברכישת ארבעה זוגות אופניים לחוליה שפועלת ברחבי העיר ודואגת ביטחון התושבים. עוד נקבע ,כי הפיקוח העירוני יסייע לעבודת המשטרה באיתור בתי עסק הפועלים ללא רישיון, וכן יאכפו השלכת פסולת, הקמת רעש ורוכלות.

 

סנ"צ אבי אזולאי, בתגובה: "אני מברך את ראש העיר על נכונותו לסייע ולשתף פעולה עם המשטרה, הנלחמת בעוצמה רבה למגר את הפשע מהעיר ועושה ימים כלילות לשפר את רמת הביטחון ואת איכות חיי התושבים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמיקם חורש
ראש עיר למשטרה: תגברו הנוכחות ברחובות
צילום: עמיקם חורש
מומלצים