שתף קטע נבחר

סכנת נפשות בהאג

שרון הבין את המלכודת המדינית הטמונה בגדר ההפרדה, והכין אותה במו ידיו. כאשר ההחלטה מהאג תעוף למוסדות האו"ם, נבין שתמו ימי "או"ם-שמום

רבים בתוכנו, הישראלים, עדיין מאמינים בכל לבם שהיושב במרומים "בחר בנו מכל העמים", ואנחנו, יחידי הסגולה, אדוני הארץ, מנהלים את העולם.

 

גם בין אלה שמעט מפקפקים בבחירתו של היושב במרומים יש המאמינים בנסים שיקרו לעם היושב בציון: הפריץ ימות, הכלב ימות, שניהם יתפגרו – ורווח והצלה וישועה יבואו לנו. אלא מה, בזמן האחרון משיח כבר לא מטלפן. הסוללה בסלולרי שלו נגמרה.

 

יכול להיות שבזמן הקרוב לא יקרה דבר וחצי דבר מהמתואר להלן, אבל יכול מאוד להיות שיקרה גם יקרה, ואז גבירותיי ורבותיי המאמינים, אנחנו נהיה בצרות צרורות. מה לעשות, העולם השתנה בשנים האחרונות. הוא רואה הכל, ממש הכל, בצבעי שחור-לבן: הלנו אתה או לצרינו? אין אמצע, אין גמגומים. אתה אתנו? כן או לא? זה מה שמקובל על אמריקה. קדאפי קיבל מיד ציון גבוה בהבנת הנקרא, אסד תלמיד לא רע, עיראק נאלצה להבין, צפון קוריאה ואיראן עדיין מהססות אבל הן כבר בדרך למועדון.

 

ראש הממשלה אריאל שרון צדק, ועוד איך, כאשר סירב להקים את גדר ההפרדה. ממרומי הכסא בלשכתו רואים למרחוק, והוא הבין את המלכודת המדינית. אלא שהוא עצמו הכין אותה. אילו הקים רק גדר אחת, ביטחונית, היה העולם מהמהם תחת שפמו, רוטן ועוצם עיניים.

 

אבל למעשה בונים היום שתי גדרות – ביטחונית ומדינית. השנייה היא זו שהמתנחלים כפו על הממשלה, והיא זוחלת כנחש עקלתון בשטחים ומונעת איכות חיים נורמלית ממיליוני היושבים שם. גדר זו, השנייה, מעוררת את חמת העולם. כן גם את חמת אמריקה הגדולה.

 

הגדר הזו תוליך כנראה את מדינת ישראל בזמן הקרוב לבית הדין הבינלאומי בהאג. במקרה כזה, שום חברת ביטוח נורמלית לא תוציא פוליסה לטובתנו. ההחלטה מהאג תעוף למוסדות האו"ם ואז נבין שתמו ימי "או"ם-שמום". האו"ם יכפה עלינו את ההחלטה. אנחנו בסכנה גדולה. החלטה כזאת תהיה פריצת דרך, ראשית מעשה שסופו מי ישורנוּ. העולם, שנמאס לו מהסכסוך הישראלי-פלסטיני, ימשיך בשורת החלטות כאלה.

 

נו אז, יגידו המאמינים ב"אתה בחרתנו": נראה לעולם מה אנו יודעים ומה אנו עושים – וחוץ מזה, כבר קרו נסים והפריץ מת ומשיח טלפן.

טומי לפיד, גם אחרים, הבינו בדיוק מה מצפה לנו בהמשך הדרך: סנקציות נוסח דרום אפריקה. הכעס על לפיד דומה לכעס על הילד שקרא "המלך הוא עירום". האו"ם ואויבינו אינם זקוקים ללפיד כדי להשחיז את סכיני הסנקציות.

 

מה פירוש סנקציות? כדאי אולי להתעניין אצל שר הביטחון שאול מופז איך חש – רמטכ"ל לשעבר, לוחם עשוי ללא חת – כשיהיה עליו לברוח, זו המילה, מבריטניה בשל שמועה שעומדים לעצור אותו. דרום-אפריקה, עשירה וחזקה פי כמה מישראל, נכנעה לעולם שהטיל עליה סנקציות וחנק אותה. היום השחורים שולטים בה.

 

המסקנה: אסור שיביאו אותנו להאג. אסור שיכפו עלינו פתרון בשם יותר מ-150 מדינות החברות באו"ם. ואוי ואבוי לנו אם נגיע להטלת סנקציות עלינו. אז, אפילו תפילותיהם של המאמינים ב"אתה בחרתנו" לא יועילו לנו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים