שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פורסמה רשימת הפרוייקטים התיעודיים שזכו בתמיכת הקרן החדשה

  יותר מ-2 מיליון שקל הוענקו במחצית השנייה של 2003 ל-14 פרוייקטים תיעודיים במסלולי התמיכה השונים

  הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה פרסמה הבוקר את רשימת הסרטים התיעודיים שזכו לתמיכתה במחצית השניה של 2003. היקף התמיכות הכולל בתחום זה עמד בשנה החולפת על יותר מ-2 מיליון שקל, והוא מחולק בין תסריטים שזכו במלגת פיתוח, מלגת הפקה והשלמה. הלקטורים למועדים אלו היו השנה גדעון דרורי, לאה ביירך, שמוליק דובדבני, דוד שליט, היועצת האמנותית של הקרן, נואית גבע, ומנכ"ל הקרן, דוד פישר.

   

  למסלול פיתוח התקבלו חמישה סרטים והיקף התמיכות במסלול זה עמד על 170 אלף שקל. זוכי התמיכות במסלול זה הם: מיכה שגריר על סרטו "רחוב הבישוף לינץ'". לסרט, המלווה את שגריר במפגשיו עם צאצאיו של אדולף אייכמן, שגדלו בשכנות למשפחתו באוסטריה, העניקה הקרן 50 אלף שקל; 40 אלף שקל הוענקו לרמי רודן על סרטו "הספינה מפקורה", העוסק בטרגדיה העלומה של הטבעת אוניית המעפילים מפקורה בשנת 1944 ועליה 320 פליטי שואה; 30 אלף שקל הוענקו לאביטל לבנת-לוי על סרטה "החברות משם", המגולל את סיפורן של חמש נשים שהקימו את התנחלות אלון מורה בשומרון; 25 אלף שקל הוענקו לדן וולמן על סרטו "היסטוריה משפחתית", המתחקה אחר סודות אפלים ואירועים קסומים וטראומתיים בחיי הוריו; 25 אלף שקל הוענקו לאלן רוזנטל על סרטה "לוחמיו היהודים של היטלר", המציג מציאות ואבסורד בסיפורם של 150 אלף היהודים ששירתו בצבא הוורמאכט במהלך מלחמת העולם השנייה.

   

  במסלול הפקה הוענקו במחצית השנייה של 2003 תמיכות לחמישה סרטים בהיקף כולל של 1,350,000 שקל. 350 אלף שקל הוענקו לדינה צבי-ריקליס על סרטה "כך ראינו" המגולל את סיפורה של ארץ ישראל מראשית המאה ועד לסוף שנות השבעים דרך חומרי ארכיון אישיים שצולמו על-ידי צלמים חובבים; 300 אלף שקל הוענקו לאבי מוגרבי על סרטו "מצדה", קופרודוקציה ישראלית-צרפתית המבררת מחדש את מיתוס מצדה; 250 אלף שקל הוענקו לראובן הקר על סרטו "לך לשלום גשם", העוקב אחר התגלגלותו של ניגון יהודי אחד מתפילה עתיקת יומין של פרידה מהגשם ועד להפיכתו להמנונה של מדינת ישראל; 250 אלף שקל הוענקו לניסים מוסק על סרטו "שלום אבו באסם", המתרחש בסמטת אל-חלדייה בעיר העתיקה ומצייר מערכת יחסים רבת שנים בין אבו-באסם, בעל דוכן חומוס, ודני רובינס עורך-הדין; 200 אלף שקל הוענקו בקטגוריה זו גם לשחר כהן על סרטו האישי "הבריגדה", במהלכו מנסה הבמאי לגשר על שנות נתק רגשי בינו לבין אביו ששרת בבריגדה היהודית.

   

  במסלול השלמה הוענקו תמיכות לארבעה סרטים בהיקף כולל של 520 אלף שקל. 140 אלף שקל הוענקו לסרטו של אורן יעקובוביץ', "בראשית", העוסק בהקמתה של חוות בראשית, קיבוץ שיתופי של חולי נפש; סכום זהה הוענק ל"המוסד" של סיון ארבל, המגולל את סיפורו של בית היתמות הכללי בירושלים, שנוסד לפני 100 שנה, ולסרטם של אבנר פיינגלרט ומכבית אברמזון, "על גברים ודייגים", המספר את סיפורה של חבורת דייגים שהורכבה ממתנחלים יהודים ומפליטים פלסטיניים בצפון רצועת עזה. 100 אלף שקל הוענקו לאבנר בן נאים על סרטו "עד המוות הכל פתוח", המגולל את סיפורו של בחור דתי מבית-אל, נשוי ואב לשניים, שתורם אונת כבד לאיציק אברמוב, סטודנט לתיאטרון מחיפה ומארגן מסיבות טראנס ידוע, אותו לא פגש מעולם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים