שתף קטע נבחר

אשדוד: מינהלת התרבות יוצאת לדרך

ראש עיריית אשדוד, צבי צילקר, הקים מינהלת תרבות שתנהל ותשמר את נכסי התרבות בעיר והבטיח: "אני לא הולך להוסיף כוח אדם"

לראשונה בעיריית אשדוד הוקמה מינהלת תרבות. בישיבתה הראשונה, שנערכה לאחרונה, הועלו רעיונות לשימור נכסי התרבות ולהפקת אירועים בעיר בטווח הקצר והארוך.

 

ראש עיריית אשדוד, צבי צילקר, וממלא מקומו, ד"ר יחיאל לסרי, חילקו ביניהם את האחריות על החברה העירונית לתרבות הפנאי. כחלק מהחלוקה נקבע שלסרי יהיה אחראי על המרכזים הקהילתיים, ואילו צילקר מונה על מוסדות התרבות בעיר. במסגרת זו, החליט צילקר על הקמתה של מינהלת תרבות חדשה, שתרכז את כל הנושאים הקשורים לתרבות בעיר. התזמורות, מופעי בידור, תרבות וזמר, הרצאות ופסטיבלים – הם רק חלק מהתוכניות שעומדות על הפרק.

 

עיסוקה העיקרי של המינהלת יהיה שימור וטיפוח המקורות תקציביים לאמנויות. המינהלת מורכב מעשרה נציגים, שכל אחד מהם מייצג יחידת תרבות. צילקר הסביר: "מינהלת התרבות הוקמה על מנת למנוע שבר והתמוטטות המערכת. הממשלה מקצצת על ימין ועל שמאל, ואוי לה למערכת שמסתמכת רק על כספי העירייה".

 

אבל תקציב התרבות נותר על כנו בסופו של דבר.

 

"האמנים בישראל הריעו לא מזמן על כך שהקיצוץ היה מינימלי. אם ביטלו את הקיצוץ, אז מצבנו קצת יותר טוב. המינהלת תשווק את עצמה, אבל אני לא הולך להוסיף כוח אדם".

 

להרכב המינהלת יצורף גם דובר הנמל, יגאל בן זיקרי, שפנה לצילקר בשבועות האחרונים והציע את עזרתו. בעבר ניהל בן זיקרי בתי ספר לאמנויות, בין השאר גם במכללת הנגב, ושימש חבר דירקטוריון בארגונים מקומיים ועולמיים. הוא היה חבר הנהלת התזמורת הקאמרית וחבר האיגוד העולמי לתזמורות. למינהלת החדשה הוא אמור להביא את "ראיית המקרו", כהגדרתו.

 

בין הדברים שבן זיקרי מתכנן כבר לקיץ הקרוב, פתיחה של מסורת פסטיבלים בנמל שימשכו אלפי תושבים. "העיר הזאת הגיעה להישגים יוצאים מן הכלל בתחומים שונים בתרבות, ועכשיו זה הזמן לקטוף את הפירות", אמר. "נושא התרבות מגיע לכל איש ואשה. מעבר לזה, הרצון שלי הוא להגיע לשילוב בין הנמל לבין העיר בפסטיבלים שיתקיימו בנמל. אנחנו יושבים וחושבים על זה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
על הפרק: התזמורות, מופעי בידור וזמר, הרצאות ועוד
צילום: רונן יולס
מומלצים