שתף קטע נבחר

אשדוד: פנים חדשות ל"קריית האלכוהול"

הכביש החוצה את מקומות הבילוי באזור התעשייה באשדוד יהפוך בקרוב למדרחוב. הדבר אמור למנוע את הפקקים במקום ואת הסיכון הנשקף לבליינים

בשורה משמחת לבליינים מאשדוד והאזור: הכביש החוצה את הפאבים ובתי הקפה והמסעדות באזור התעשייה, המכונה בפי הצעירים "קריית האלכוהול", יהפוך בקיץ הקרוב למדרחוב פתוח להולכי רגל. התוכנית להפיכת הכביש הראשי למדרחוב ממתינה בימים אלה לאישורה הסופי של העירייה.

 

צעירים שהגיעו בחודשים האחרונים לבלות במקומות הבילוי באזור הפורום באשדוד, גילו להפתעתם מגרש חנייה רחב ידיים מאחורי שדרת הפאבים הימנית. אולם לא רבים עשו בו שימוש, והעדיפו להיכנס עם רכבם למגרשי החנייה הוותיקים הקיימים בסמוך לכניסה למועדונים. צעד זה, גורם לפקקי תנועה רבים, לעיתים לתאונות "קלות" ולסיכון חיי אדם.

 

בליל הסילבסטר האחרון, סגרה המשטרה את הכביש ובכך למעשה הפכה אותו לראשונה למדרחוב. הניסיון החד פעמי הזה הוכתר במשטרה בהצלחה, כאשר נרשמה תפוסה מלאה של מגרש החנייה החדש ושל מגרש החולות שממול. מתברר כי הפנים החדשות שמתוכננות לקריית האלכוהול מקובלות על כולם. בעלי העסקים הביעו שביעות רצון מהמהלך, שעשוי לדבריהם למשוך אליהם בליינים נוספים. גם בעירייה ובמשטרה מרוצים. יצוין כי המגרש כולל 30 מקומות חנייה.

 

מפקד משטרת אשדוד, סנ"צ איציק פרץ, מסביר כי התוכנית החדשה משרתת כמה מטרות, ובראשן ביטחון המבלים, הסדר הציבורי ומניעת הפשיעה, עבירות תעבורה ותאונות דרכים. קצין אגף התנועה של משטרת מרחב לכיש, רפ"ק אמנון לוי, מוסיף כי ריבוי כלי הרכב והאנשים בכביש כה צר, גורם לא אחת לקטטות המוניות בין נהגים ובליינים שהיו תחת השפעת אלכוהול.

 

ראש עיריית אשדוד, צבי צילקר, אמר בתגובה כי הכוונה היא להפוך את כביש הפאבים למדרחוב רק בימי שישי ושבת. "ברגע שאקבל את התוכנית, אאשר אותה. כבר סיכמנו מספר דברים עם המשטרה: תחבורה, תאורה, שילוט והגברת הפיקוח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי נחושתן
הצפיפות בכביש הצר הובילה לא אחת לקטטות המוניות (אילוסטרציה)
צילום גילי נחושתן
מומלצים