שתף קטע נבחר

טבריה: משפצים את המדרחוב

ראש עיריית טבריה והאדריכל המתכנן הציגו את תוכניות החברה הממשלתית לתיירות לשיפוץ רחוב הבנים בפני בעלי עסקים במדרחוב. לאור הצלחת החידוש של שוק הדגים הישן, הובעה הסכמה רחבה לתוכנית. ראש העירייה: "עד מאי לא יכירו את הרחוב"

בעלי העסקים במדרחוב של טבריה (רחוב הבנים) הביעו את הסכמתם לתוכנית השיפוץ הנרחבת של החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת) ועיריית טבריה.

 

בעלי העסקים שמעו את פרטי התוכנית מפי ראש העירייה, זוהר עובד, שכינס אותם באולם הישיבות העירוני. באסיפה מיוחדת הוסבר לסוחרים, כי השיפוץ הוא המשך ישיר לחידוש המוצלח של רחוב הירקון, שהפך משוק דגים ישן למדרחוב מרשים.

 

בסיום השיפוצים עתיד רחוב הבנים (צומת ההיפר נטו), לקבל צורה חדשה לגמרי. ריצוף של אבן משתלבת, בסגנון דומה לרחוב הירקון, יונח לאורך המדרחוב החדש. כמו כן ייבנו ויטרינות ופרגולות בכניסה לכל חנות, ותאורה מיוחדת.

 

האדריכל קלמן כץ, האמון על הכנת התוכנית, הדגיש בפגישה עם הסוחרים שרוב המתקנים יורכבו שלמים, כדי למזער את אי הנוחות בעבודות השיפוץ במרכזו של רחוב ראשי.

 

לפני תחילת השיפוצים ברחוב הירקון נתקלו אנשי החמ"ת בהתנגדות הסוחרים לעבודות במקום, אבל לבסוף הודו בעלי החנויות שהשיפוץ דווקא עזר להם, ואפילו ערך הנכסים עלה כאשר נאסרה תנועת מכוניות ברחוב. אולי גם בזכות הניסיון הזה, הושגה כעת הסכמה נרחבת לפרויקט השיפוץ החדש.

 

ראש העירייה, זוהר עובד: "החזון שלנו תלוי בנו. היעד הוא להפוך את טבריה לעיר תיירות מספר אחת. נעבוד בצורה מהירה על מנת להוציא את הפרויקט לדרך. אני בהחלט צופה לסיום מהיר של העבודות. נשנה את פני טבריה לחלוטין. עד מאי אנשים לא יכירו את הרחוב, ונמשיך בסטנדרטים האלה גם בטיילת.

 

"בעלי העסקים במקום יקבלו הזדמנות להתפרנס בכבוד, אבל הם ישלמו שכירות ויצטרכו לעמוד באמות מידה גבוהות, להשתלב בתדמית החדשה והמכובדת של הטיילת. אני יודע שנצליח, התוכניות מעולות, ועם קצת סבלנות הכל פה ילך קדימה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
היעד הבא לשיפוץ: רחוב הבנים (אילוסטרציה)
צילום: דני סלומון
מומלצים