שתף קטע נבחר

בקרוב: מחסום ג'למה יהפוך לתחנת מעבר

תחנת המעבר היחידה בין צפון השומרון למדינת ישראל תקום בשטח המועצה האזורית גלבוע. עטר: "המקום ייפתח גם אם לא יהיה הסכם שלום עם הרשות הפלסטינית"

מחסום ג'למה עתיד להפוך לתחנת המעבר הרשמית בין מדינת ישראל לבין הרשות הפלסטינית. זאת, במסגרת הסכם הסחר בין הרשות הפלסטינית לבין ישראל שנחתם בהסכמי אוסלו, שבו דובר על הקמת תחנת מעבר באזור סאלם.

 

אנשי הגלבוע, ובראשם יו"ר המועצה דני עטר, הפעילו במרוצת השנים לחץ כבד על הממשלות השונות כדי לשכנע אותן שתחנת המעבר תהיה בתחום המועצה האזורית גלבוע. הלחץ נשא פרי, ותחנת המעבר היחידה בין צפון השומרון למדינת ישראל תקום בשטח המועצה.

 

בשלב הראשון תקום תחנת המעבר על 300 דונם. במקום יהיו בסיס צבאי ותחנת מעבר, שתפעיל טכנולוגיה מתקדמת לבדיקה מהירה של מעבר אנשים, כלי רכב וסחורות.

 

אגף נוסף יהיה אגף שירותי המסחר. במקום אמורים לקום מפעלים, שטחי מסחר למכירת תוצרת מקומית ובנקים. עטר: "זו תהיה תחנת מעבר גבול קלאסית בין מדינות. תוך ארבעה חודשים ייקלטו כ-200 עובדים. בשלב שני אמור המקום להתרחב ל-500 דונם, ולפי הצרכים יעבדו במקום עד אלף איש.

 

"אנחנו אמורים להיפגש בקרוב עם מנחם זליקובסקי מרשות שדות התעופה, שאחראי על כל מעברי הגבול היבשתיים, על מנת להסדיר ביחד את המשך תהליך ההקמה. כמו כן תינתן עדיפות לתושבי האזור. זו תהיה קפיצת מדרגה של האזור כולו מבחינת תעסוקה. המקום ייפתח תוך ארבעה חודשים, גם אם בינתיים לא נגיע להסכם השלום המיוחל עם הרשות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
"זו תהיה קפיצת מדרגה לאזור כולו ". דני עטר
צילום: חגי אהרון
מומלצים