שתף קטע נבחר

קריית-מלאכי: עכשיו גם בלי מתנ"ס

המתנ"ס היחיד בעיר ייסגר במסגרת התוכנית שמגבש משרד הפנים. תושבי העיר כבר לא ייהנו מסרטים, מחוגים ומפעילויות תרבות. הצעד הבא: פיטורי 100 עובדי עירייה

בשורה קשה לתושבי קריית-מלאכי: המתנ"ס העירוני האחד שפועל בעיר ייסגר. משמעות הדבר היא שתושבי העיר לא יוכלו ליהנות יותר מסרטים ומהצגות, שכן המתנ"ס היה האולם היחיד בעיר. הילדים שהלכו לחוגים, למשל - חוגי מחשב ומוסיקה, בית-ספר לכדורגל ולהקת המחול של העיר - יישארו משועממים בבית או יסתובבו ברחובות.

 

סגירת המתנ"ס היא חלק מתוכנית ההבראה שגיבש משרד הפנים עבור עיריית קריית-מלאכי. במסגרת התוכנית יפוטרו גם כ-100 מעובדי העירייה, ואת העיר ינקו רק פעמיים בשבוע במקום שלוש פעמים.

 

בקריית-מלאכי מתגוררים כ-22 אלף תושבים. שיעור האבטלה בקרב התושבים עומד כיום על כ- 12 אחוז כ- 50 אחוז מהמשפחות בעיר מקבלות קצבאות רווחה. מדובר במשפחות קשות יום, שאינן יכולות לשלם מיסי עירייה. הגירעון שהצטבר מגיע כבר לכ-130 מיליון שקל. עובדי העירייה לא קיבלו משכורות זה שישה חודשים, ועובדי המתנ"ס - כבר תשעה חודשים.

 

"ניסחתי מכתב מנומק לראש-הממשלה, ובו פירטתי את כל המצוקות של העיר. קיבלתי ממנו מכתב תשובה, שהכיל שורה אחת בסך הכול נכתב בו שהוא מעביר את טענותיי לגורמים הנוגעים בדבר", אמר אתמול (ב') ראש-עיריית קריית-מלאכי מוטי מלכה.

 

בקרוב תוגש למנכ"ל משרד הפנים תוכנית ההבראה של קריית-מלאכי. במסגרת התוכנית תצמצם העירייה את כל הפעילויות הקשורות לשירות הציבורי, כמו שירותי דת ועוד. לדברי ראש העירייה, תתחיל העירייה גם להפעיל יד קשה נגד התושבים. "מי שלא ישלמו ארנונה יהיו צפויים לעיקולים, ומי שלא ישלם עבור מים נסגור לו את הברז".

 

"אין לי דרך אחרת" מוסיף מלכה. "גם אם לא אקבל גיבוי מהתושבים אצטרך להוציא אל הפועל את התוכנית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
תוכנית ההבראה מאיימת על חיי התרבות בעיר (צילום ארכיון)
צילום: זום 77
מומלצים