שתף קטע נבחר

בית-ספר תחת אימה

תלמידים בבית-ספר תיכון בכרמל נמנעו מלהגיע ללימודים במשך ימים ארוכים בגלל כנופיה אלימה ששדדה אותם באיומי סכינים. מנהיג הכנופיה היה מעורב בגניבת לוחות הנצחה לחללי צה"ל

במשך שלושה חודשים נהגה חבורת קטינים בני 17 בבית-ספר תיכון בכרמל להכות, לאיים ולשדוד באיומים טלפונים ניידים וכסף מזומן מחברים לספסל הלימודים.

 

"מדובר בפרשה חמורה מאוד של אלימות", אמר אתמול (ג') פקד ארז יהודה, ראש מחלק נוער חשיפה במרחב חוף. "התלמידים שנשדדו חששו כל כך מפני החשודים, עד שכמה מהם חששו להגיע לבית-הספר ונעדרו ממנו במשך ימים רבים".

 

החקירה נפתחה בלי שאיש מהתלמידים שנפלו קורבן למעשי השוד, הסחיטה והאלימות העז להתלונן במשטרה. מידע שהגיע לרכז המודיעין במחלק נוער חשיפה הוא שהביא לחקירה סמויה, שהפכה בהמשך לחקירה גלויה. "ההחלטה לעבור לחקירה גלויה התקבלה לאחר שהתברר לנו כי ישנם תלמידים שאינם מגיעים לבית-הספר מרוב פחד", סיפר פקד יהודה. "לקח לנו הרבה זמן לשכנע חלק מהתלמידים להתלונן. אני אישית שוחחתי עם הורה ועם תלמיד בניסיון לשכנע אותם להגיש תלונה, אולם האב סירב בכל תוקף".

 

לאחר שיכנועים רבים הסכימו 12 תלמידים להתלונן ולשתף את החוקרים בסיוט שעובר עליהם. לפי החשד, נהגו הנערים לסחוט את חבריהם ללימודים תוך הפעלת אלימות קשה. באחד המקרים נעלו החשודים תלמיד בתוך חדר כדי לסחוט ממנו כסף ורכוש. כמו כן נהגו החשודים לסחוט כסף, טלפונים ניידים וסיגריות באיומי סכין. את הטלפונים ששדדו מכרו החשודים.

 

באחד המקרים בעטו החשודים בפניו של תלמיד, אך הוא לא פנה לקבלת טיפול רפואי בבית-חולים מחשש שהרופאים יזעיקו את המשטרה, והוא ייאלץ להעיד. לאחרונה עצרה המשטרה שלושה חשודים, ובהם מנהיג הכנופיה. בעת שנעצר מצאו השוטרים על גופו סכין שבה השתמש כדי לאיים על התלמידים.

 

מדובר בקטין שהיה מעורב בשנת הלימודים הקודמת בגניבת לוחות הנצחה מפינת הזיכרון בבית-הספר בסמת בחיפה, ועליהם שמות חללי צה"ל שהיו בוגרי בית-הספר. לפי החשד, נמכרו לוחות הזיכרון, העשויים נחושת ואלומיניום, לסוחרי נחושת תמות סכום כסף זעום.

 

ממשרד החינוך נמסר: "המשרד רואה בחומרה ומגנה כל גילוי של אלימות ומקיים פעילות של מניעה וטיפול בבתי-הספר כדי לצמצם את ממדי התופעה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שדדו טלפונים ניידים וסיגריות באיומי סכין (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים