שתף קטע נבחר

מריץ' ורץ' יוצא שופט

רובנו מכירים אותו בתור רמי, הילד הג'ינג'י החמוד מתוכנית הילדים הנוסטלגית "ריץ'-רץ'". אבל רמי, או כפי שהוא נקרא היום – אברהם רובין, הוא שופט שלום בירושלים. מפיקת התוכנית נזכרה אתמול: "לרמי היה אז קסם אישי טבעי, פשוט ילד נחמד"

רמי רובין מירושלים זכור לרבים כילד הג'ינג'י השובב של תוכנית הטלוויזיה "ריץ'-רץ'". מאז ילדותו הוא עשה "מהפך קל" בקריירה שלו: אתמול, כשהוא רק בן 40, מונה רובין לשופט בית-משפט השלום בירושלים.

 

בני העשרים ומשהו עדיין מהנהנים בנוסטלגיה לשמע המילים "העולם הוא כדור, זה ברור, זה ברור", מילות השיר הפותח של תוכנית העבר, ששודרה בערוץ הראשון בשנות השמונים. מי שיתאמץ קצת ייזכר גם בילד הג'ינג'י רמי רובין, שמילא את תפקיד הילד השובב והחביב על כולם, ששיחק בתוכנית בשנים 1975-1979.

 

רמי רובין, או בשמו המלא וכמו שהוא נקרא היום כשופט, אברהם דן רובין, נולד בארץ ב-1964. כילד כיכב בתוכנית הטלוויזיה הפופולרית, ולאחר מכן סיים את לימודי התיכון ב"הימלפרב" בירושלים והתגייס לצבא. כשהשתחרר למד בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית, והתמחה בבית-המשפט העליון, אצל השופט בדימוס מנחם אילון ובמשרד עורכי-דין. הוא שימש תקופה קצרה כעורך-דין שכיר, והחל מ-1991 עבד כיועץ משפטי של מערכת בתי-המשפט. ב-1999 סיים לימודיו לתואר שני במשפטים.

 

הוא נשוי ואב לילדים. ואתמול הוא הושבע כשופט בטקס בבית הנשיא, בו השתתפו הנשיא משה קצב ושר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד.

 

לפני כשבועיים כינס צוות ההפקה של תוכנית "שישי בגאון" בערוץ הראשון מפגש נוסטלגי בהשתתפות כוכבי "ריץ'-רץ'". רובם, אגב, אינם מתגוררים עוד בארץ. רובין, שעמד לפני מינויו לשופט, אמר למפיקי התוכנית שהיה מאוד רוצה להשתתף בה, אלא שאינו חש בנוח עקב המינוי המתקרב. "הוא אמר שהעיתוי בעייתי ושאין ביכולתו להתראיין בטלוויזיה. הוא איש נחמד ונשמע קצת כמו הילד המנומש שכולם אהבו לאהוב", סיפרו אתמול מפיקי "שישי בגאון", ארז פרידמן ונתנאל סמריק.

 

גילת אורן, אז גילת בן-גיל, חברתו של רובין למחזור הראשון של "ריץ'-רץ'" והיום מנהלת אמנותית של להקות מחול וכוריאוגרפית מרעננה: "רמי היה הילד הכי אהוב בתוכנית. מקסים, חינני ומצחיק. ילד מאוד ישיר שלא עשה חשבון ותמיד אמר מה שהיה לו על הלב. אז לא ידענו מה הכוח של הטלוויזיה, כמו הילדים של היום. רמי היה הילד חובש הכיפה בתוכנית. בדיעבד, התברר לנו שמפיקי התוכנית הצמידו לכל אחד מאיתנו 'טיפוס', ולרמי יועד תפקיד השובב והמצחיק, בעיקר בגלל שהיתה לו שמחת חיים גדולה וכושר המצאה מופלא".

 

צלילה רוז, ה"אמא" של "ריץ'-רץ'", שהפיקה וערכה את התוכנית לאורך כל שנותיה: "הצורה שבה רמי הציג את עצמו בתוכנית הראשונה שלו כבשה את לב כולם. העניין בתוכנית הזו היה שהילדים ששיחקו בה נבחרו בגלל תכונות אופי בולטות שלהם, כמו מנהיגות או מקובלות בחברה, ולא בגלל איזה כישרון משחק גדול. כיוון שכך הם לא ראו בתוכנית קרש קפיצה, ואכן רובם לא המשיכו בקריירת המשחק או נדבקו בחיידק הזה. במקרה של רמי, העובדה שהיה הילד הראשון שחבש כיפה בטלוויזיה היתה גם פריצת דרך קטנה שהביאה יותר ילדים דתיים לצפות בתוכנית. לרמי היה קסם אישי טבעי, הוא לא היה צריך להתאמץ והצליח לגרום לכולם לשתף איתו פעולה. פשוט ילד נחמד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
השופט רובין בטקס השבעתו בבית הנשיא
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים