שתף קטע נבחר

"דיוטי פרי" בטיול השנתי לאילת

הורים מציידים את ילדיהם היוצאים לטיול באילת באלפי שקלים כדי שיערכו שם קניות נטולות מע"מ

תופעה בטיולים של בתי-הספר לאילת: הורים מציידים את ילדיהם באלפי שקלים וברשימת קניות כדי לחסוך את תשלומי המע"מ.

 

מנהל בית-ספר תיכון מאיזור המרכז סיפר לאחרונה כי תלמידים מבית-הספר שהוא מנהל וכן מבתי-ספר מבוססים אחרים באיזור יוצאים עם מזוודות ריקות נוסף על תיק הטיול. הם שבים מאילת עם מזוודות מלאות.

 

לאחר שהמנהל בדק את הנושא, הוא הופתע לגלות כי ההורים נותנים לילדיהם כסף רב בצאתם לטיול. נוסף על כך מקבלים הילדים רשימת קניות, הכוללת בדרך כלל מוצרי קוסמטיקה, נעלי ספורט יקרות לכל המשפחה, ביגוד לילדים ומוצרי חשמל קטנים, כמו ווקמן.

 

"אחד התלמידים חזר מטיול עם קנייה בסכום של 1,500 שקל עבור משפחתו והצליח לחסוך בכך כ-300 שקלים – מה שכיסה כ-60 אחוז מעלות הטיול", סיפר המנהל. "ההורים מעודדים מאוד טיולים לאילת ומכינים מראש רשימות קניות ארוכות כדי לחסוך את כספי המע"מ".

 

מרבית תלמידי י"א-י"ב בבתי-הספר ברחבי הארץ יוצאים לטיולים שנתיים באילת בתקופת ינואר-פברואר. יש לציין כי הטיולים לאילת אינם אהודים – בלשון המעטה – על המורים ועל המנהלים. הסיבה, לדברי מנהלים: התלמידים הופכים שם לנטולי רסן, והמורים מוצאים את עצמם על תקן רס"רי משמעת. בין היתר כבר היו תופעות של שכרות, הזמנת נערות-ליווי והשתוללות אלימה. כיוון שכך, מורים רבים מתאמצים להתחמק מיציאה לטיולים לאילת בתירוצים שונים, כגון מחלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
טיול שנתי באילת. יוצאים עם תרמיל, חוזרים עם מזוודות מלאות
צילום: חיים זיו
מומלצים