שתף קטע נבחר

זיהום האוויר במודיעין – מהחמורים בארץ

מדו"ח ארגון אדם טבע ודין עולה חריגה במספר החלקיקים גורמי הסרטן. העירייה: "אין חריגות זיהום אוויר במודיעין"

מדו"ח העוני הסביבתי לשנת 2003 של ארגון אדם טבע ודין (אט"ד), המצביע על ליקויים חמורים בתחום מי השתייה וזיהומי אוויר חמורים בישראל, עולה כי הערים מודיעין ובאר שבע הן הערים השיאניות בזיהום חלקיקים העלולים לגרום לסרטן. במודיעין עומדת החריגה על 14 מק"ג (מיקרו גרם לכל מטר קוב).

 

זיהום האוויר מחלקיקים הינו אחד המפגעים החמורים ביותר והוא מהווה סכנה של ממש לבריאות הציבור ולחייו. מקורם של החלקיקים הנשימים באוויר הוא בעיקר מכלי רכב, ממתקני ייצור וממתקנים להפקת אנרגיה, דוגמת תחנות כוח. על אף המשמעויות החמורות של זיהום האוויר מחלקיקים, עדיין נמדדות חריגות של ממש מהתקנים שנקבעו. החלקיקים הבעייתיים ביותר מבחינה בריאותית הם אלה שקוטרם קטן מ-2.5 מיקרון. חלקיקים אלו, בשל גודלם, מסוגלים לעקוף את מנגנון הסינון הטבעי בגוף האדם, ולחדור לעומק דרכי הנשימה ולהגיע לריאות.

 

דוברת העירייה אסנת וידר מסרה בשמה של מנהלת מחלקת תברואה ורישוי עסקים בעירייה, אלקה שביט: "מחלקת התברואה בעיריית מודיעין מקבלת באופן קבוע נתונים ממרכז ניטור ארצי של המשרד לאיכות הסביבה, ובהם עדכון בעניין איכות האוויר שנמדדה. מהנתונים אלה עולה כי אין כל חריגות של זיהום אוויר במודיעין".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
האם קיימת סכנה לבריאות התושבים?
צילום: סי די בנק
מומלצים