שתף קטע נבחר

עירייה לא יעילה

חיפה נועלת את רשימת העיריות הלא יעילות. שמואל גלבהרט, מ"מ ראש העיר, לא מופתע מהנתונים ומפנה אצבע מאשימה כלפי עמרם מצנע, ראש העיר הקודם

עיריית חיפה נועלת את טבלת העיריות הלא יעילות. כך עולה מסקר המתייחס להתנהלות העיריות בערים הגדולות בישראל. חיפה נמצאת "בחברה טובה" עם עיריות לוד (במקום הראשון), נצרת, טבריה ועכו. מנגד, עיריית רמת השרון מובילה בדירוג העיריות היעילות. אגב, במקום השני השכנה של חיפה - קריית מוצקין.

 

עם רשימת הערים הלא יעילות נמנות גם ירושלים, כפר סבא, קריית ים וקריית ביאליק. הסקר שבוצע על ידי חברת ביזנס דאטה מתייחס לנתוני 2002 שנלקחו מהדו"חות הכספיים של העיריות. יעילות הרשות נבדקה על פי אמות מידה של אופן התפלגות תקציב הכנסות לתושב, מספר התושבים בהשוואה למספר עובדי הרשות, עודף או גירעון בתקציב ויחס גביית הארנונה.

 

נתוני הסקר מלמדים על כך שככל שההכנסה של התושב גבוהה יותר, כך, ובהתאמה, רמת השירות המוענקת על ידי העירייה גבוהה יותר: ככל שהתקציב ביחס לתושב גדול יותר, כך הוא עשוי לזכות בהיקף שירותים רחב יותר.

 

מ"מ ראש העיר, שמואל גלבהרט, לא מופתע מהנתונים ומפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העיר הקודם, עמרם מצנע: "הסקר הזה מוכיח סוף סוף את מה שטענתי במשך חמש שנותיי באופוזיציה, שהביצועים של העירייה היו על הפנים. עכשיו האתגר שלנו הוא שהסקר הבא יראה נתונים לגמרי אחרים.

 

"מעבר לכך, הסקר הזה, מקיף רק חלק מהנושאים, והאמת המרה היא שגם בתחומים אחרים המצב לא יותר טוב. והצעירים בעיר מתמודדים איתם בדרכם: במקום להצביע בידיים בעד חיפה הם כבר עשר שנים מצביעים ברגליים בעד תל אביב והמרכז".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיפה. הצעירים מצביעים ברגליים ועוזבים לתל אביב
צילום: לע"מ
מומלצים