שתף קטע נבחר

אז מי פרץ לביתו של מצנע?

בנובמבר האחרון פרצו אלמונים לדירתו של עמרם מצנע בעת ששהה בחו"ל לצורך ניסוח הסכמות ז'נבה. באותו לילה נפרץ גם ביתו של ראש עיריית, נשר, וכעבור מספר ימים פרצו אלמונים לאגף התפעול בעירייה וגנבו מחשב ודיסקטים. עפ"י החשד, קשורות הפריצות בפשריית האי-סדרים שנחשפו במחלקה לאחזקת גנים ונוף בעירייה. דובר משטרת חיפה, רפ"ק חיים פונימונסקי: "המשטרה ממשיכה בחקירה גלוייה וסמוייה"

למשטרה אין קצה חוט בכל הקשור לאירועים פליליים חמורים שאירעו בנובמבר 2003. כזכור, פרצו אלמונים לדירתו של ראש העיר לשעבר, עמרם מצנע, בזמן בו שהו מצנע ואשתו בירדן לצורך ניסוח מסמך הסכם ז'נבה. הפורצים ניצלו את היעדרם של בני הזוג וההערכה שרווחה אז במשטרה היתה כי הם חיפשו אחר מסמכים שמהותם לא היתה ידועה למשטרה. יצויין כי באותו הלילה פרצו אלמונים גם לווילה של ראש עיריית נשר, דוד עמר. המשטרה הודיע אז כי היא אינה מוצאת קשר בין שתי הפריצות.

 

כעבור מספר ימים פרצו אלמונים לאגף התפעול בעירייה וגנבו משם את המחשב והדיסקטים של מזכירת מחלקת הגנים. מקורות בכירים בעירייה ובמשטרה סברו אז – והם עדיין סבורים, כי הפריצה לא היתה מקרית, אלא תוכננה בקפידה על ידי אדם שהכיר היטב את נוהלי האבטחה בעירייה, וניסה לחבל בחקירה המקיפה שמבצעת המחלקה בעקבות חשד לאי סדרים. באוקטובר קיים ראש העיר, עו"ד יונה יהב, מסיבת עיתונאים במהלכה חשף אי סדרים חמורים במחלקה ואי-תקינות כספית, והנזק המשוער שנגרם לעירייה כתוצאה מכך נאמד במיליוני שקלים.

 

בתחילת דצמבר עצרה המשטרה חשוד בפריצה לאגף התפעול ובגניבת המחשב. בתום חקירה ממושכת וחיפוש שנערך בביתו ובמחסניו, שוחרר החשוד. דובר משטרת חיפה, רפ"ק חיים פונימונסקי, מאשר כי למשטרה אין עדיין קצה חוט בקשר לאירועים, אך היא ממשיכה בחקירה גלויה וסמויה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בני הזוג מצנע. למשטרה אין אפילו קצה חוט
צילום: רויטרס
מומלצים