שתף קטע נבחר

"שוב שכחו את רון מאחור"

רונן מירב, חברו של הנווט השבוי מקורס הטיס, ל-ynet: "אני חושב על רון שאולי שומע על מה שנעשה ומרגיש ששוב הוא נשכח מאחור". עם זאת הוא מסרב לאבד תקווה: יצאנו לריצת מרתון, ולא לספרינט, בדרך לרון

האלוף (במיל') אילן בירן, המופקד מטעם ראש הממשלה על עסקת השבויים, מסר הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה את פרטי העסקה. הוא ציין כי הנווט השבוי רון ארד אינו כלול בה, וכי תמורתו יתקיים משא ומתן נפרד, שיצריך מחיר נוסף.  

 

משפחת ארד סירבה להתייחס לעסקה, מאז נודע כי גובשה באופן סופי. רונן מירב, חברו של רון מקורס הטיס, אמר ל-ynet: "התחושות אינן פשוטות. מצד אחד, כמו כל אזרח, אב ואדם, אני מברך על ההקלה שהדבר יוצר בקרב המשפחות השכולות. אבל כחבר של רון, אני חש קושי".

 

 

"העסקה אינה בדיוק מקדמת את עניינו", אמר מירב. "ההבטחות שאנו מקבלים בדבר המשכיות העסקה ומידע שנקבל תוך חודשים, הוא יותר מס שפתיים, ופחות משהו מעשי להיאחז בו. אנו למודי אכזבות וסבל בעניין הזה, וקשה לי לחשוב שהמידע שיימסר יהיה ממשי. זה סולם שנתנו לעושים במלאכה כדי לרדת מהעץ הגבוה שטיפסו עליו".  

 

מירב הוסיף כי "המבחן יהיה מבחן התוצאה. אני חושב על רון, שאולי שומע על מה שנעשה, ומרגיש ששוב הוא נשכח מאחור. אנו דואגים להיפגש עם גורמים שעוסקים בעניין, אבל בעניין ההתפתחויות האחרונות, אנו ניזונים מהתקשורת". 

 

מירב, ממארגני פעולות המחאה נגד העסקה, ציין כי "הפעילות לא נועדה נגד הסכם כזה או אחר, אלא כדי להביא את רון הביתה. יצאנו לריצת מרתון, ולא לספרינט. אנו מתייעצים עם גורמים שונים, אבל לא בקשר ספציפי עם גורמי ממשלה".

  

ובתוך כך, מטה מותקפי הטרור "אלמגור "פנה לראש הממשלה ולשר הביטחון בדרישה למנוע את שחרורם של השייח' עובייד ומוסטפא דיראני. זאת, מאחר שלטענת הארגון, בג"ץ כבר קבע בעבר כי שחרורם מהווה סכנה לביטחון המדינה. עו"ד זאב דסברג אמר ל-ynet כי ארגונו יעתור בתוך יומיים לבג"ץ, מאחר שלטענתו, ברשימות המשוחררים שעתידות להתפרסם צפויים להופיע גם שני מחבלים "עם דם על הידיים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנווט השבוי רון ארד. "יצאנו לריצת מרתון, ולא לספרינט"
צילום: איי פי
ישיבת הממשלה
צילום: איי פי
מומלצים