שתף קטע נבחר

נא להכיר: "פורום יישובי הגבול הצפוני"

שמו החדש של פורום קו העימות הוא "פורום יישובי הגבול הצפוני". בקרוב הבג"ץ נגד הקיצוצים בתקציבי הרשויות

ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, מתכנן לעתור לבג"ץ כנגד הקיצוץ בתקציבי הרשויות בצפון. הידיעה על כך התקבלה בישיבה דחופה שקיימו לאחרונה ראשי יישובי קו העימות, בקריית שמונה. אגב, בישיבה הוחלט, כי "פורום קו העימות" ייקרא מעתה "פורום יישובי הגבול הצפוני".

 

בתקציב הנוכחי בוצעו קיצוצים נרחבים בהטבות שניתנות ליישובי קו העימות המסתכמים בכחצי מיליארד שקל. בין היתר, מדובר בקיצוצים בחינוך, ברווחה בהטבות המס ובתקציבי הפיתוח. לדברי ראשי היישובים, מענק האיזון שהעביר משרד הפנים לרשויות בעבר, קוצץ ביותר מ-40 אחוז בתוך פחות משנתיים.

 

"הממשלה הזו בוחרת לפגוע דווקא בחוקים שהיא עצמה חוקקה. משרד החינוך אמור לשאת במלוא הוצאות מערכת החינוך. עד היום הסתדרנו, אף שמשרד החינוך לא היה מעביר את כל הסכומים שלהם התחייב, משום שמשרד הפנים איזן את התקציב באמצעות המענק. אלא שכעת גם מענק זה קוצץ, מה שמביא אותנו לעמוד בפני שוקת שבורה". אמר בוחבוט.

 

לדבריו, הרשויות נפגעות פעמיים: פעם אחת, בשל הקיצוץ הכללי בתקציב המדינה. ופעם שניה, בשל הפגיעה בתקציבים המיוחדים שניתנו לקו העימות.

 

בוחבוט הציע בישיבה לפנות לשרי הרווחה והחינוך ולהודיע להם כי נוכח הקיצוצים האחרונים החליטו ברשויות המקומיות להסיר מעצמן את האחריות בכל הקשור לניהול מערכות החינוך והרווחה בישובים ומעבירות אותה לידם.

 

ראש עיריית קריית שמונה, חיים ברביבאי, הציע להשבית באופן מלא את היישובים, עד שיועברו לרשויות התקציבים שקוצצו. ראשי היישובים החליטו לעכב את ההחלטה עד לפגישה עם השרים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שלמה בוחבוט. מתכוון לעתור לבג"ץ
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים