שתף קטע נבחר

תקציב עיריית ראשון לציון קוצץ ב-29 מיליון שקל

תקציב העירייה שאושר שונה מהצעת התקציב המקורית; שבעה מיליון שקל ימסרו לאגודות הספורט העירוניות ומיליון שקל נוספים למועצה הדתית; יום העצמאות וחג היין נשארו מחוץ לתקציב

מועצת עיריית ראשון לציון אישרה לאחרונה את תקציב העירייה לשנת 2004. התקציב שאושר – 938 מיליון שקל – נמוך ב-29 מיליון שקל מהתקציב של העירייה אשתקד.

 

השנה הצליחה העירייה להעביר את התקציב באיחור קל יחסית (כשבועיים) אחרי שבשנה שעברה התקציב אושר רק באמצע השנה.  הנהלת העירייה קיבלה את הסכמתם של חברי המועצה לדחות את הדיון בתקציב לצורך התאמת הצעת התקציב לקיצוצי הממשלה הסופיים. ולאחרונה, כאמור, אושר התקציב הסופי.

 

בעדכון התקציב נמצאו שבעה מיליון שקל אותם ניתן להעביר לאגודות הספורט העירוניות, לאחר שבהצעת התקציב המקורית לא זכו האגודות לתמיכה של שקל אחד. "הגירעון התקציבי יכוסה על ידי קיצוץ של אחזקת רכב ובאמצעות קיצוץ עובדים", מסביר מנכ"ל העירייה דורון מילברג, את הסכום שהועבר לתמיכה בספורט.

 

מה שעורר את זעמם של חלק מחברי המועצה הייתה העובדה שבתקציב המתוקן זכתה המועצה הדתית למיליון שקל נוספים, בעוד לאירועי יום העצמאות וחג היין לא נמצא תקציב. יש לציין כי בשנת 2003 קיבלה המועצה הדתית 5.9 מיליון שקל, ואילו השנה היא תאלץ להסתפק ב-4.6 מיליון שקל.

 

מילברג: "ראש העירייה מאיר ניצן הסכים להוסיף מיליון שקל להצעת התקציב הראשונות של המועצה הדתית לאחר דין ודברים עם חברי המועצה. המועצה הדתית התחייבה להגיש תוכנית הבראה שתהיה מקובלת על ידי הנהלת העיר".

 

לגבי אי הקצאת תקציב לחגיגות יום העצמאות אמר מילברג: "התחלתי לעבוד על הצעת תוכנית ליום העצמאות בעלות מצומצמת, כדי שגם ראשל"צ תוכל לחגוג בצורה מצומצמת את יום עצמאותו של עם ישראל".

 

חברת המועצה רונה ברדה-מנוסביץ: "החלטת העירייה תמוהה ומקוממת במיוחד בכל הקשור לחגיגות יום העצמאות. מדובר, לדעתי, בהעדפה של שיקולים קואליציוניים צרים על פני שיקולים שהם לטובת כלל הציבור הישראלי".

 

חבר המועצה, ד"ר יזהר אופלטקה: "לא יתכן שכאשר מגדילים את התקציב של התרבות החרדית ושל המועצה הדתית מקצצים בהינף יד את התקציב ליום העצמאות כאילו שיום העצמאות הוא חג מדרגה שנייה ושלישית".

 

חבר המועצה אריה כהן מש"ס: "שירותי הדת בראשון לציון הם שירותים חיוניים והכרחיים לא רק לציבור הדתי והחרדי בעיר, אלא גם לציבור המסורתי והחילוני".

 

חברת המועצה רוני ברדה-מנוסביץ: "העדפותיו האישיות של אריה כהן אינם רלוונטיות. אני מצפה ממנו שיתחיל לגלות יחס ראוי לסמלי מדינת ישראל לפחות כפי שהוא מתיימר לגלות כלפי סמלים דתיים. גם הוא חלק מהמדינה הזאת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין תקציב לאירועי יום העצמאות וחג היין
מומלצים