שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: לידת מים מונעת הצורך בהרדמה אפידורלית
  חוששות מזריקת האפידורל בלידה? חוקרים מצאו כי תהליך לידה באמבט או בריכת מים מסייעת לשיכוך כאבים ולהגברת התכווצויות הרחם, מקצרות את הלידה וחוסכת את הצורך בזריקה. עם זאת מזהירים המומחים מסכנת הטביעה של עוברים בלידת מים

  חוקרים מאוניברסיטת סאות'המפטון מצאו כי לידת מים מסייעת באופן ניכר לשיכוך כאבים, עד כדי ביטול הצורך בהרדמה אפידורלית. המחקר החדש פורסם בכתב העת British Medical Journal. עם זאת, מזהירים מומחים כי בעבר דווח על מותם של עוברים בזמן לידת מים.

   

  צוות החוקרים השווה בין שתי קבוצות של נשים היולדות לראשונה. בקבוצה הראשונה הושמו הנשים באמבט מים במהלך שלב הלידה הראשון בו מופיעים הצירים עד ליציאת ראש העובר.

   

  במחקר נמצא כי מתוך 49 הנשים בקבוצת המים, כמחציתן נזדקקו לזריקה אפידורלית, בהשוואה לשני שליש מהנשים בקבוצה השנייה שמנתה 50 נשים, שילדו בסביבה רגילה.

   

  עוד נמצא כי הנשים שילדו במים נזקקו פחות לסיוע תרופתי להגברת התכווצויות הרחם, ודיווחו על תחושת נוחות רבה יותר מהנשים בקבוצה הרגילה.

   

  "אנו מאמינים שנשים היולדות לראשונה מאוד לחוצות", אמרה ראש צוות החוקרים, ד"ר אליזבט קלואט, "מה שגורם לשינויים הורמונליים, והאטת תהליך הלידה. סביבת המים תורמת להרגעתן, להפחתת הכאב ולהגברת יעילות ההתכווצויות".

   

  עם זאת, לא כולם משוכנעים שלידה במים היא רעיון טוב. מחקר שנערך לאחרונה על-ידי חוקרים מניו זילנד, תיאר ארבע לידות במהלכן התינוקות טבעו, וניצלו בדרך נס.

   

  "אישה בלידה ראשונה חרדה בדרך כלל", אומר ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר איגוד המרדימים ומנהל מחלקת ההרדמה בבית החולים בילינסון, "מה שמביא למעגל קסמים של לידה איטית וצירים יותר חזקים שגורמים ליותר כאב".

   

  אידלמן מסכים, שלידה במים עשוייה לסייע לתחושת הרוגע, אך מזהיר כי במקרים רבים תינוקות ניזוקו לאחר לידת מים. "לידת המים הייתה פופולרית לפני כעשור, אולם לאחר מקרי טביעה ונזק לעוברים שנולדו, פחות ופחות ממליצים עליה. הדרך הבטוחה ביותר היא הדרך שנבדקה מדעית, באמצעות זריקה אפידורלית בבית החולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים