שתף קטע נבחר

תוכנית ענק להקמת מרכז ספא ימי בחוף ראשון לציון

העירייה מתכוונת לפרסם מכרז לתוכנית הגרנדיוזית בימים הקרובים; הזכיין יישא בעלות הקמת מרכז הבריאות והנופש הימי ויקבל את הזיכיון להפעלת המקום ל-25 שנה; עלות הפרויקט: 5 מיליון דולר

עיריית ראשון לציון עומדת לפרסם בימים הקרובים מכרז להקמת אתר בריאות ונופש ימי (ספא) בחלק הצפוני של חוף הים, בעיר בעלות של כחמישה מיליון דולר. מדובר בפרויקט ייחודי מסוגו בארץ, שאמור להשתרע על שטח של חמישה דונם, ושישה דונמים נוספים שיוקצו לחנייה.

 

מי שמקדם את הפרויקט הוא יועץ ראש העירייה לפיתוח וקידום פרויקטים, יוסי שניר, עד לאחרונה מנכ"ל רכבת ישראל. איתו עובדים על התוכנית עוזרו מוטי קופיטו, ומרכז הפרויקט, צביקה ברקוביץ, שמשמש כמנהל אגף התיירות בעירייה ראשון לציון. בראיון לעיתון "במקום" סיפר שניר כי את הרעיון להקמת ספא ראש העירייה מאיר ניצן לפני כמה שנים, כששניר עוד כיהן כמנכ"ל העירייה, במהלך סיור באזור חוף הים.

 

בספא שאמור להיחנך בעוד שנתיים וחצי יהיו עפ"י התכנון בריכת מי ים, מתקני ספורט, מלתחות, משחקי ילדים, חדר כושר מודרני, חדרי טיפולים ייחודיים, סאונה, ג'קוזי, מסאז' שוודי, שיאצו, עיסוי תאילנדי, בוץ טבעי, רפלקסולוגיה, פינות התרגעות, טיפול באצות, טיפול ביוד טבעי, מלחים, מינרלים מהים, חנויות למסחר, גן לכנסים, הרצאות וקונגרסים, קפיטריה, אולם אירועים ועוד. במרכז מתכוונים לנצל את מי הים למטרות מרפא, עינוג ומרגוע.

 

"זה יהיה מקום ייחודי. אין בארץ היום מקום כזה. אתה עומד על צוק, משקיף, מתרחץ, שוחה בבריכה, ומסתכל על הים בגובה הזה. זה מקום מדהים" אמר שניר. בין האטרקציות הייחודיות שמתוכננות: טיפול בבריכות מי ים רגילות ומועשרות, חמות וקרות, בלחץ מוגבר ולחץ רגיל, בתוספת אצות ים ומינרלים וטיפולים המשלבים עיסוי במים מתותח מיוחד. כל הטיפולים יתבצעו בבריכות פתוחות ומקורות, ובחדרים מבודדים באווירה רגועה ובפיקוח רפואי.

 

היזם שיזכה במכרז העירוני יבנה את האתר ויקבל זכויות להפעלתו ל-25 שנה. לאחר תקופה זו יעבור האתר לרשות העירייה. בוועדה שתכריע איזו קבוצה תזכה במכרז תורכב מאנשי עירייה ומאדריכלים. היזם לא ייבחר רק בהתאם לשיקולים כלכליים וגובה ההצגה יהווה רק 30 אחוז מהקריטריונים לבחירת הקבוצה הזוכה.

 

35 אחוז נוספים ייקבעו לפי איכות המשתתף. במסגרת פרמטר זה תשקול הוועדה, לאחר היוועצות עם הצוות המקצועי שיוקם לצורך כך, את חוסנו הכלכלי של המשתתף (משקלו של מרכיב זה הינו 50 אחוז), ניסיונו הקודם ומוניטין שלו (משקלו של מרכיב זה הינו 40 אחוז), ניסיון אנשי מפתח בחברה (משקלו של רכיב זה הינו 10 אחוזים).

 

35 האחוזים הנותרים ייקבעו עפ"י איכות הצעת המשתתף. במסגרת פרמטר זה תשקול הוועדה, לאחר ייעוץ עם צוות מקצועי שיוקם לצורך זה, את איכות מרכיבי הפרוגרמה המוצעת ע"י המשתתף לפי החזות החיצונית, השתלבות בנוף והנוחות התפעולית.

 

"אני רוצה יזמים שירוויחו – והרבה כסף", אמר שניר. "אבל יחד איתו גם אני, כעירייה, רוצה להרוויח. האיכות של המציע חשובה מאוד, כי מישהו יכול לזכות במכרז אבל לנהל את הפרויקט בצורה לא טובה". ההערכה היא שתוך שבע או שמונה שנים יחזיר היזם את ההשקעה שלו ואחר כך יתחיל להרוויח.

 

בתגובה לשאלת עיתון 'במקום' אמרו גורמים בעירייה כי הם אינם חוששים מהתנגדות צפויה של ארגוני איכות הסביבה לתוכנית, מאחר ויש לה תוכנית בניין עיר (תב"ע) מאושרת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
במרכז מתכוונים לנצל את מי הים למטרות מרפא, עינוג ומרגוע
צילום: סי די בנק
מומלצים