שתף קטע נבחר

עיריית באר שבע בראש טבלת הרשויות הגירעוניות

דו"ח "דן אנד ברדסטריט" מצא: הגירעון השוטף של העירייה עמד בסוף 2002 על 87.6 מיליון שקלים. ראש העירייה, יעקב טרנר, וסגניתו, סימה נבון, נפגשו עם שר האוצר וביקשו סיוע

עיריית באר שבע סיימה את תקציב שנת 2002 עם גירעון שוטף של 87.6 מיליון שקלים, והיא צועדת – ללא מתחרים – בראש טבלת 20 הרשויות הגדולות בארץ שסיימו את שנת 2002 עם גירעון. כך עולה מדו"ח שפרסמה לאחרונה חברת "דן אנד ברסטריט" במסגרת פרויקט הדירוג השנתי של מערכות וארגונים בישראל.

 

מהנתונים עולה, כי ערים שבהן מספר התושבים דומה לבאר שבע סיימו את 2002 בגירעונות מזעריים. כך לדוגמא, עיריית אשדוד, שסיימה את השנה במינוס 6.5 מיליון, ועיריית נתניה במינוס של 23.1 מיליון.

 

הגירעון השוטף של עיריית באר שבע בשנת 2003 צפוי להגיע לכ-70 מיליון שקלים, בשל המצב הכספי הקשה אירגנה סגנית ראש העירייה סימה נבון פגישה בין ראש העירייה יעקב טרנר למקורבה, שר האוצר בנימין נתניהו.

 

בפגישה שנערכה לאחרונה ביקש טרנר את עזרת משרד האוצר כמו קבלת מענק לכיסוי הגירעון המצטבר, קבלת מענק איזון מוגדל לשנים הקרובות, קבלת הלוואות מהבנקים וסיוע ממס הכנסה לביטול עיקולים, והסדרת חובות בתשלומים. טרנר ונבון ציינו כי יצאו מהפגישה בתחושה טובה והביעו תקווה כי חלק מהבקשות שהועלו יתממשו בעתיד הקרוב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערים בעלות מספר תושבים דומה סיימו בגירעונות מזעריים
מומלצים