שתף קטע נבחר

לידיעת הנהגים: תוגבר האכיפה על חניה לא חוקית

עיריית באר שבע מתכננת להגדיל את איזורי החניה בתשלום ברחבי העיר – ובמקביל להוזיל את התעריף בצורה משמעותית. עוד בתוכנית: הצבת מדחונים שיקבעו את זמן החנייה באופן מדוייק

מועצת עיריית באר שבע אישרה לאחרונה תוכנית רחבת היקף שאמורה לשפר את בעיות החנייה ברחבי העיר. עיקרי התוכנית: הגדלת איזורי החניה בתשלום ובו זמנית הקטנת התעריף עבור שעת חניה באופן משמעותי, והגברת אכיפת החניה הלא חוקית תוך אישור איזורים מסוימים בהם יוטל "קנס מוגדל".

 

בעירייה גם מתכוונים להעניק לתושבים המתגוררים בסמוך למקומות החניה בתשלום תו מיוחד שיאפשר להם לחנות את רכבם ללא תשלום, ובמקביל לאפשר לגימלאים בעלי רכב פטור מתשלום על חניה.

 

במסגרת חוק העזר החדש שיובא לאישור המועצה ומשרד הפנים, תציב העירייה מכשירים אלקטרוניים (מדחונים) שיקבעו את משך החניה המדויק של כל רכב ורכב, כך שבעלי המכוניות לא יצטרכו לרכוש תווי חניה והתשלום כבר לא יהיה לפי שעה עגולה. עוד על פי התוכנית יצטרכו התושבים לשלם עבור החניה באזור העיר העתיקה, אולם המחיר יהיה מופחת יחסית לתעריף בעבר. כמו כן, בין השעות 14:00 ל-16:00 לא יהיה צורך בתשלום.

 

איזורים נוספים בהם יהיה צורך לשלם עבור החניה במדרכות שמסומנות בכחול-לבן הם שדרות בן גוריון, אזור קריית הממשלה והחניות הציבוריות בסמוך לגן ראשונים ובמרכז ויצ"ו ברחוב ויצמן.

 

הממונה על אגף הפיקוח, חבר המועצה משה צינברג, ציין כי "השינוי המתוכנן יקל בסופו של דבר על האזרחים, כיוון שישנו מחסור במקומות חניה בעיר. אנחנו הולכים להגדיל את מספר המקומות מ-400 ל-3,500".

 

בעירייה מתכוונים גם לטפל בבעיית הרכבים הכבדים שחונים ברחובות העיר. צינברג: "אנחנו פועלים באמצעות משרדי הממשלה כדי להשיג מימון לבניית חניה גדולה בשולי העיר עבור הרכבים הכבדים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
תוכנית לשיפור מצוקת החניה בעיר
צילום גלי תיבון
מומלצים