שתף קטע נבחר

אופקים: כל התלמידים סולקו מבית-הספר

האלימות בתיכון באופקים השתוללה, והמנהלת החליטה: "כל התלמידים – הביתה". מי שרוצה לחזור ללימודים, יחויב לחתום על "חוזה התנהגות טובה"

 "שוברים את הכלים", כך החליטה הנהלת בית-ספר תיכון מקיף כללי באופקים, בעקבות גל מעשי אלימות וונדליזם: בצעד חסר תקדים סילקה המנהלת, בעצה אחת עם אגף החינוך בעירייה, את כל התלמידים הביתה.

 

מעשה האלימות ששבר את גב הגמל היה חזיז שהושלך לפני מספר ימים אל הרחבה המרכזית בתיכון, ופגע במורה בהריון. החזיז הביא להפעלת תוכנית חירום: המנהלת, רחל אוחנה, עמדה מול 380 התלמידים והודיעה להם כי מרגע זה כולם מסולקים. מי שרוצה להתקבל בחזרה ללימודים, יהיה חייב לחתום בנוכחות הוריו, על חוזה בו הוא מתחייב להתנהג כראוי.

 

בנוסף, לכל תלמיד נקבע "פרופיל" על-פי הישגיו והתנהגותו, ועם חזרתו ללימודים זכה בכרטיס אדום, צהוב או ירוק. מי שקיבל כרטיס אדום ימתין לדיון מיוחד לגבי חזרתו ללימודים, ואילו בעלי הצהובים קיבלו אזהרה. מתוך 380 תלמידים הגיעו 220. מתוכם נשלפו כרטיסים אדומים ל-20 תלמידים וצהובים ל-26.

 

אבי ביתן, מנהל אגף החינוך בעיריית אופקים, אמר כי זו היתה רק תקרית אחת מני רבות, וכי המורים מושפלים ומפוחדים. אלפרד נקש, מורה למתמטיקה: "יש כיתות שאין אפילו כיסא אחד שאפשר לשבת עליו או שולחן שאפשר לכתוב עליו. החוצפה של התלמידים והאלימות שלהם עברו כל גבול".

 

הצעד הקיצוני עורר הדים רבים. ש', אמה של תלמידה שקיבלה "כרטיס צהוב" בגלל היעדרויות רבות: "אמרו לי שאם הבת שלי לא תתחיל להופיע היא תסולק. זו דרך ללמוד? באיומים?" לעומתה, אמרה טל ממן מכיתה י"א: "כל הבלאגן שהיה בבית-הספר פגע באלו שכן רצו ללמוד. צריך לחזק את המורים כי כולם דורכים עליהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
380 תלמידים סולקו לביתם (למצולמים אין קשר לכתבה)
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים