שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הפיגוע ביום העסקה - השפלה לישראל"
  במערכת הפוליטית נשמעים קולות הטוענים כי הפיגוע בירושלים על רקע שחרור מאות פלסטינים ולבנונים, מעמיד את ישראל באור משפיל. חלקם סבורים כי בתגובה יש לגרש את ערפאת

  זעם במערכת הפוליטית בעקבות פיגוע ההתאבדות הקשה בירושלים, שנעשה רגע לפני חילופי השבויים עם חיזבאללה. (לפרויקט מיוחד על עסקת השבויים - לחצו כאן).

   

  "זה פיגוע נורא שמטרתו להביך את ישראל ולהפוך את שחרור 400 המחבלים למשפיל שבעתיים, ונדמה לי שהם הצליחו", אמר ח"כ יובל שטייניץ, יו"ר ועדת החוץ והביטחון: "תגובת ישראל צריכה להיות גירושו של ערפאת לטוניס בשל אחריותו הכוללת לפיגועי התאבדות".

   

  גם ח"כ אהוד יתום סבור שמדובר בהשפלה לישראל. "הפיגוע הוא תשובת נסראללה, ערפאת, השייח' יאסין ומנהיגי איראן, לחולשה הישראלית שהתגלתה פעם נוספת בשחרור המסיבי של אסירים ובוויתור על קלפי מיקוח כמו דיראני, מבלי להשיב את רון ארד".

   

  "הפיגוע הוא כנראה ההפתעה שהבטיח נסראללה, והוא מוכיח שהעסקה שנרקמה לא היתה טובה", אמר גם ח"כ חמי דורון (שינוי).

   

  "לעצור את העסקה ולגרש את ערפאת"

   

  ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי קרא לעצור את שחרור המחבלים, "עד שיתברר שהפיגוע בירושלים הוא לא ה'הפתעה' שהבטיח חיזבאללה במסגרת העסקה".

    

  בעקבות הפיגוע דרש שר החקלאות, ישראל כץ, מראש הממשלה, אריאל שרון, לכנס עוד היום את הממשלה כדי להחליט על גירושו של ערפאת. לדבריו, "אסור שעסקת חילופי השבויים תיצור רושם אצל הפלסטינים שישראל נחלשה ושניתן לכופף ולהכניע אותה באמצעות פיגועי טרור".

   

  ח"כ יחיאל חזן קרא לממשלה שלא לשחרר בעיסקת השבויים חלק מהמחבלים הפלסטינים. "בכל פעם שישראל באה לקראת הפלסטינים, חיות האדם זוקפות ראש".

   

  השר זנברג: אין קשר בין הפיגוע לעסקה

   

  שר המדע, מודי זנדברג, סבור כי אין קשר בין הפיגוע הרצחני בירושלים לבין עסקת חילופי השבויים. "אין קשר ואסור שייעשה קשר בין הפיגוע לבין עסקת חילופי השבויים", אמר זנדברג והוסיף, "הפיגוע מוכיח כי הטרור הפלסטיני מנסה לפגוע ולהרוג בנו בלא כל קשר לפעילות מדינית כזאת או אחרת".

   

  שר המשפטים, יוסף לפיד, אמר בתגובה לפיגוע: "הזוועה הזאת מעוררת לא רק פלצות ושברון לב, אלא גם את השאלה האם יש בידי הרשות הפלסטינית את הכוח למנוע טרור בלתי אנושי כזה". לדבריו, " אם יש בכוחה למנוע והיא לא עושה זאת, הרי אין לנו על מה לדבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 10
  זירת הפיגוע
  צילום: ערוץ 10
  צילום: ערוץ 10
  האוטובוס המפויח
  צילום: ערוץ 10
  צילום: אתר הכנסת
  תשובה לחולשה הישראלית. יתום
  צילום: אתר הכנסת
  מומלצים