שתף קטע נבחר

גרמניה: "הקניבל" קיבל רק שמונה שנות מאסר

ארמין מייווס הודה בהריגת אדם ואכילת בשרו לשם סיפוק מיני. השופטים לא הרשיעו אותו ברצח לאחר שהשתכנעו שהקורבן ביקש ממייווס לבצע את המעשה

בית משפט בגרמניה גזר היום (ו') עונש של שמונה שנות מאסר על ארמין מייווס, שהורשע על פי הודאתו בהריגתו של אדם, ביתור גופתו ואכילת בשרו לשם סיפוק מיני. השופטים לא הרשיעו את מייווס ברצח משום שהשתכנעו שהקורבן ביקש להאכל.

 

המשפט עורר סערה בגרמניה ובעולם כולו, ורבבות בני אדם עקבו באדיקות אחר התנהלותו, גם אם לעיתים היו העדויות מעוררות פלצות.

 

פרקליטו של מייווס הציג בבית המשפט תכתובת דואר אלקטרוני בהן מפציר ברנדס ממייווס להורגו ולאכול את בשרו. בין העדויות שהוצגו במהלך המשפט היה גם קטע וידאו שצילם מייווס עצמו ובו תיעד את המעשה.

 

בעת ההקרנה הוצאו כלי התקשורת מאולם המשפט אולם דווח שבקטע נראה מייווס מדבר לראשו הכרות של ברנדס בעוד הוא מוציא את מעיו. לאחר הצפיה שוכנעו גם התובעים במשפט שלא מדובר ברצח ושהקורבן אכן ביקש למות.

 

חלום ילדות

 

מייוויס, מהנדס מחשבים בן 42, תיאר בבית המשפט כיצד הכיר את הקורבן, ברנד יורגן ברנדס באמצעות האינטרנט וכיצד אירגן את הפגישה עמו. הוא סיפר שהדבר היה מבחינתו הגשמה של חלום שטיפח מאז ילדותו. עוד התברר שברנדס רכש באותו הערב כרטיס לכיוון אחד מביתו לכפר בו התגורר מייווס, ושהשניים בילו יחדיו את הערב לפני שפנו לביצוע המעשה.

 

בהמשך, בקול שקול ושקט ובלשון רהוטה, הוא תיאר כיצד נעתר לבקשתו של ברנדס, כרת את איבר מינו וטיגן אותו במחבת, אך הבהיר כי לא היה מסוגל לאכול אותו.

 

הוא סיפר שהמתין שקורבנו ייחלש מאבדן דם ואז דקר אותו. בשלב הבא הוא חתך 20 ק"ג מהבשר ושם אותו בהקפאה. אז הוא סיפר שאכל את הבשר במהלך החודשים הבאים, כשבכל פעם הוא מפשיר מנה.

 

כשיר מבחינה נפשית

 

התביעה ביקשה מבית המשפט לגזור עליו עונש של 15 שנות מאסר בגין הריגה על רקע מיני. ההגנה ביקשה שבית המשפט ירשיע אותו בעבירה של "הריגה בהזמנה" - סעיף בחוק הגרמני שהוא בחזקת המתת חסד, שהעונש עליו הוא מאסר של חמישה חודשים עד חמש שנים.

 

בדיקות פסיכיאטריות שבוצעו למייווס מצאו אותו יציב מבחינה נפשית וכשיר לעמוד למשפט. בית המשפט פסק שלמייווס לא הייתה "כוונה יסודית" לבצע פשע והסתפק בהרשעה בהריגה. השופט אמר בפסק הדין: "התנהגותו של מייווס, הריגתו של אדם וביתור גופתו, מגונה בחברתנו, אך מבחינה משפטית מדובר בהריגה - הבאת מותו של אדם מבלי שלמבצע יש כוונה רצחנית למעשה".

 

במהלך החקירה בפרשה מצאו החוקרים במחשבו של מייווס תכתובות שניהל עם יותר מ-200 בני אדם אחרים שהיו שותפים לגחמותיו. מייווס אמר לאחרונה שבכוונתו לכתוב את זכרונותיו ולקרוא לאנשים בעלי דחפים דומים לקבל עזרה בזמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ארמין מייווס. נמצא כשיר לעמוד למשפט
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הקורבן, ברנד יורגן ברנדס. ביקש למות ולהאכל
צילום: איי פי
מומלצים